Çocuk Kitapları

Lay Lom Efsane Pdf indir

Lay Lom Efsane pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 64 sayfadan oluşan Lay Lom Efsane kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Seher Keçe Türker tarafından kaleme alınan Lay Lom Efsane isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 12 x 16 cm ebatındadır. Lay Lom Efsane kitabını 9786059790239 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Lay Lom Efsane pdf oku indir.

Lay Lom Efsane pdf indir

Çocuk edebiyatında yeni masallara ihtiyaç olduğu bilinen bir gerçektir. Yıllardır kitap raflarında genelde aynı ve yabancı kökenli kitaplar bulunmaktadır. Bu kitaplarda söz edilen gelenek ve görenekler çocukların zihninde ister istemez iz bırakmaktadır. Bu nedenle kültürümüzü ve çocukların zihinlerini korumak maksadıyla bizi görülmektediran kitapları gün yüzüne çıkarma çabası içine girmiş yer alıyoruz.
Eğitimci yazar Seher Keçe Türker’in tecrübelerini aktardığı çocuklara yönelik eserlerini bu amaca uygun bulup kültür dünyamıza kazandırmak istedik:
“Ceren’in Kırmızı Çizgili Günlüğü”nde,  dördüncü sınıfta okuyan öğrencinin bir yılı keyifli ve akıcı bir dille anlatılmaktadır.
“Zeynep’in Kırmızı Çizgili Günlüğü”nde ise, üçüncü sınıf öğrencisinin dünyaya gelecek kardeşiyle alakalı duyguları ve kardeşiyle geçirdiği bir yılın heyecanından söz edilirken Türk ailesinin geleneksel olarak yaptığı diş buğdayı, köstek kesmek gibi bir çok etkinlik gün yüzüne çıkarılmıştır. Aile birliğinin güzelliği de keyifli bir dille yansıtılmıştır. Bunun yanı sıra eserin içinde bulunan şiirler Zeynep’in yazdığı şiirlerdir.
İki kitabın ortak özelliği zamanımız çocuklarının bilmediği kırmızı çizgili defterler ve kenar süsleridir.
“Lay lom Efsane” adlı eser bir efsanedir. Çocukların hayal gücünü geliştirmenin ve iyi olmanın önemini vurgulanmaktadır.
Çocukların hatta büyüklerin Akıl Fikir-Çocuk serisini beğenerek okuyacaklarına, ellerinden bırakmayacaklarına inanıyoruz.

Lay Lom Efsane kitap özeti

Lay Lom Efsane pdf oku

Lay Lom Efsane Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu