Çocuk Kitapları

La Fontaine Hikayeleri 2 Pdf indir

La Fontaine Hikayeleri 2 pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan La Fontaine Hikayeleri 2 kitabı 96 olarak çıkarılmıştır. Jean De La Fountain tarafından kaleme alınan La Fontaine Hikayeleri 2 isimli kitap 9786052498644 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. La Fontaine Hikayeleri 2 kitabını 11.08.2020 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. La Fontaine Hikayeleri 2 pdf oku indir.

La Fontaine Hikayeleri 2 pdf indir

Jean de La Fontaine, 1621 senesinde Fransa’da dünyaya gelmiştir.
 
Özellikle fabl türünde verdiği eserlerle bilinen Jean de La Fontaine, ismini de bu tarzda yazdığı özgün eserlerle duyurmuştur.
 
Varlıklı bir ailenin çocuğu olan yazar, Paris’te kolejde okudu ve hukuk tahsili yaptı. Ailesi onun papaz olmasını istemiş, çeşitli memurluklarda bulunsa da, düzensiz bir hayat yaşamıştır.
 
1673 senesinde Madam de la Sablière’nin himayesine girerek burada ilim adamları, felsefeciler ve yazarlarla tanışmış ilk masallarını bu sayede kaleme almıştır. Sanatçı, masallarındaki konularda, şark klasiklerinden esinlenmiştir. Yazar sade ve akıcı üslubuyla masallarını çoğunlukla herkesin anlayabileceği bir biçimde yazmıştır.

La Fontaine Hikayeleri 2 kitap özeti

La Fontaine Hikayeleri 2 pdf oku

La Fontaine Hikayeleri 2 Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu