Edebiyat Kitapları

Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler Pdf indir

Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786258327021 sayfadan oluşan Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Lafcadio Hearn tarafından kaleme alınan Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler isimli kitap Kwaidan: Stories and Studies of Strange Things dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler kitabını 22.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler pdf oku indir.

Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler pdf indir

“Bu gece ben gider gitmez verandada oturup beklemelisin. Seni çağıracaklardır. Ama ne olursa olsun yanıt verme ve hareket etme. Hiçbir şey söyleme, kıpırdamadan otur… Kıpırdanır veya en ufak bir ses çıkarırsan seni parçalara bölerler.” 
 
Yunanistan’da doğan ve ardından Japonya’ya yerleşip bir samurayın kızıyla evlenen Lafcadio Hearn orada Yakumo Koizumi adını alarak Japon vatandaşı oldu. Japon tarihindeki eski yazıları ve halk hikâyelerini inceleyerek bunları Japonya ile ilgili sınırlı bilgiye sahip Batı toplumlarına tanıtmayı amaç edindi ve eserleriyle ülkede büyük saygı kazandı.
 
1964’te ünlü Japon yönetmen Masaki Kobayaşi’nin Oscar adayı filmi Kaidan’a da esin veren Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler’de ölülere müzik yapmaya zorlanan kör bir müzisyen, gezginlere musallat olan cinler, yüzü olmayan hayaletler, ölümden dönen samuraylar, insan yiyen goblinler ve diğer bir çok Japon efsanesi, miti ve halk hikâyesini Hearn kendine özgü üslubuyla anlatıyor.
 

Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler kitap özeti

Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler pdf oku

Kvaidan: Tuhaf Şeylere Dair Öyküler ve İncelemeler Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu