Çocuk Kitapları

Kuzeyde Bir Yaz Pdf indir

Kuzeyde Bir Yaz pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786057797100 sayfadan oluşan Kuzeyde Bir Yaz kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Kirsten Boie tarafından kaleme alınan Kuzeyde Bir Yaz isimli kitap 19.07.2022 dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Kuzeyde Bir Yaz kitabını Müren Beykan numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kuzeyde Bir Yaz pdf oku indir.

Kuzeyde Bir Yaz pdf indir

Alman edebiyatının çağdaş ustalarından, çok ödüllü yazar Kirsten Boie, kentli üç kardeşin, yabancısı oldukları kırsalda, anneannelerinin bir kıyı köyündeki çiftlik evinde geçirdikleri zorunlu tatili hikâye ediyor. Çocukların doğal yaşama uyum sağlama becerilerini sürükleyici bir kurguda anlatan ödüllü roman, kolay para kazanmak uğruna doğanın ve insanın hiçe sayılmasına gözleri üstüne topluyor. 2018 Zürih Çocuk Kitabı Ödülü’nü alan kitap, çarpıcı karakterleri ve evrensel temalarıyla okuru kişisel keşiflerle dolu, duygu yüklü, gizemli bir hikâyeye davet ediyor.
 
Üç kardeş hiç tanımadıkları anneannelerinin kırsaldaki evine gitmek zorunda kaldıklarında, hayatlarının en sıkıcı yaz mevsimini geçireceklerini düşünüyorlardı. Telefon yoktu, internet yoktu, televizyon yoktu. Dahası, evin yolu bile yoktu! Ebeveynlerinin korunaklı düzeni içinde şehirde yaşamaya alışmış kardeşler, aksi anneanneye ve çiftlik yaşamına uyum sağlamaya çalışırken, enteresan şeyler olmaya başladı. Esrarengiz biri onları izlemekteydi…

Kirsten Boie: 1950’de Hamburg’da doğan Kirsten Boie, Alman ve İngiliz edebiyatı okudu, edebiyat bilimleri alanında doktora tezi yazdı, öğretmenlik yaptı. 1985’te yayımlanan ve Günışığı Kitaplığı tarafından 2012’de Türkçe’ye kazandırılan Şanslı Aile (Paule ist ein Glücks-griff) adlı çocuk romanıyla büyük başarı kazanarak saygın edebiyat ödüllerine aday gösterildi. Bugüne dek altmıştan fazla kitabı yayımlanan ve eserleri birden fazla dile çevrilen Boie, ülkeler arası okuma etkinliklerini destekliyor. Üç kez Hans Christian Andersen Ödülü’ne aday gösterilen yazar, 2007’de Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü’nün Yaşam Boyu Başarı Özel Ödülü’nü, 2008’de de Alman Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Akademisi’nin Büyük Ödülü’nü aldı. Gençlik romanı Arkana Bakma (Lisas Geschichte, Jasims Geschichte, 1989) 2010’da Türkçe’ye çevrildi. 2021’de yine Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlandığında oldukça büyük beğeni alan Karaca Olmak İsteyen Tilki‘yi (Vom Fuchs, der ein Reh sein wollte, 2019) 2022′ de, üç kardeşin sıradışı tatilini anlatan Kuzeyde Bir Yaz (Ein Sommer in Sommerby, 2018) izledi. 2018 Zürih Çocuk Kitabı Ödülü’nü kazanan bu romanını, iki macera daha ekleyerek bir dizi haline getiren Boie, eşiyle birlikte Hamburg’da yaşıyor; iki çocuğu var.

Kuzeyde Bir Yaz kitap özeti

Kuzeyde Bir Yaz pdf oku

Kuzeyde Bir Yaz Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu