Tarih Kitapları

Kurtuluş Pdf indir

Kurtuluş pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 208 sayfadan oluşan Kurtuluş kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Falih Rıfkı Atay tarafından kaleme alınan Kurtuluş isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Kurtuluş kitabını 9786055514426 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kurtuluş pdf oku indir.

Kurtuluş pdf indir

Evet on sekizinci yüzyılın sonlarından beri kurtuluş yolları arıyoruz. Altı ihtilal yaptık. Doğru ‘teşhis’ koyan ve doğru ‘tedavi’ yolu gösteren yalnız Atatürk devrimciliği olmuştur.”
Falih Rıfkı Atay

Atay bu kitabında, III. Selim dönemi ile 27 Mayıs 1960 tarihleri arasında gerçekleşen altı ihtilalle bu ihtilallerin Türk insanına kazandırdıkları ve kaybettirdikleri ile ilgiliki görüşlerini dile getiriyor. Milli Mücadele senelerına birebir tanıklık eden Atay, eserinde Türkiye Cumhuriyeti’nin bir çok hususta hâlâ bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi verdiğine değinmekte ve bunlar için asıl çözüm yolunun sağ ve sol görüşten ziyade, Atatürkçülükte olduğunun altını çizmektedir. Bu eser Falih Rıfkı Atay’ın gözünden Atatürk sonrası Türkiyesi’nin de bir panoraması…

Kurtuluş kitap özeti

Kurtuluş pdf oku

Kurtuluş Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu