Çocuk Kitapları

Kurt İle Kuzu / Minyatürlerler Dünya Masalları Pdf indir

Kurt İle Kuzu / Minyatürlerler Dünya Masalları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 12 sayfadan oluşan Kurt İle Kuzu / Minyatürlerler Dünya Masalları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Ahmet Efe tarafından kaleme alınan Kurt İle Kuzu / Minyatürlerler Dünya Masalları isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Kurt İle Kuzu / Minyatürlerler Dünya Masalları kitabını 9786053701392 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kurt İle Kuzu / Minyatürlerler Dünya Masalları pdf oku indir.

Kurt İle Kuzu / Minyatürlerler Dünya Masalları pdf indir

Bize bir masal anlat derdik eskiden büyüklerimize. Onlar da yüzlerine konmuş tebessümlerle yanıbaşımıza oturur ve bitip tükenmez masallar anlatırlardı. Hayatımızın en güzel, en heyecanlı ve hoş saatlerini geçirirdik. O masallardaki kahramanlarla birlikte, aynı hadiseleri yaşar, aynı sevgi, korku ve ümitleri duyardık.
Masallar bize hep iyinin, güzelin ve doğrunun yolunu gösterirdi. İçindeki kahramanlar ormanlar kralı arslan, kurnaz tilki, saf eşek bile olsa sonuçta biz onlardan birden çok şey öğrenir; nerede, nasıl davranmamız gerektiğine dair ipuçları yakalardık. “İşte böyle” derdi masal anlatıcısı, “tamahkârlığın sonu budur, korkağın başına bunlar gelir, asıl cesaret doğru karar vermektir, kuvvetliler her zaman haklı olmazlar, iyilik asla unutulmaz, tatlı dil yılanı bile deliğinden çıkarır…”
Yaşımız ilerlese de masallarımız bizi takip edip durdu ve her zaman karanlık günlerimizde ışık olup önümüzü aydınlattı. Şimdi hem bizler, hem de çocuklarımız masal dinlemeyi unutmuş gibiyiz.
Gözlerimizi televizyon ve bilgisayarların göz alıcı camlarına dikip öylece geçiriyoruz günlerimizi. Elleri, kolları bağlanmış bir esir gibi kendimizi onlara teslim ettiğimizden hayal kurmamız bile yasaklanmış durumda. Bu yolculuğun nasıl sonuçlanacağını tahmin edemiyoruz. Herhalde çok güzel ve umut verici bir zaman değil bu.
Evet, hayata dair ne kadar çok şey öğrenirdik masallardan. Yine onlara dönüp, sığınmalı değil miyiz? Teknolojik zincirlerimizi kırıp birbirimizle konuşmalı değil miyiz? Hayvanlar koklaşa koklaşa, insanlar konuşa konuşa anlaşabilirler deyip birbirimize masallar anlatmalı değil miyiz? İçinde bize daima saadet ve başarının yollarını gösteren ve aslında bütün insanlık tecrübelerinin özetle sunulduğu bu ufak kıssalardan asla vazgeçmemeliyiz. Onların çizgi romanları, animasyonları ve televizyonlar için filimleri yapılmalı ama asıl olanın onları dinlemek ve okumak olduğunu akıldan çıkarmamalıyız. Eğer çocuklarımıza anlatacağımız masallarımız yoksa bizim, aşağı yukarı bütün zenginliklerimizi kaybettiğimiz söylenebilir. Söylediklerimizi abartılı buluyorsanız lütfen minyatürlerini çizerek sunduğumuz şu masalları çocuklarınıza okuyun. Yahut verin onlara da kendileri okusunlar.

Kurt İle Kuzu / Minyatürlerler Dünya Masalları kitap özeti

Kurt İle Kuzu / Minyatürlerler Dünya Masalları pdf oku

Kurt İle Kuzu / Minyatürlerler Dünya Masalları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu