Akademik Kitaplar

Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf indir

Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı 336 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Aralık 2018 nolu ISBN numarasına sahip Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitabının yazarı KollektifKuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar PDF indirebilirsiniz. 

Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı Pdf indir

Bu kitap 21. yüzyılın mühim bir becerisi olan yazmanın etkili bir biçimde öğretimi hususunda öğretmenlere ve öğretmen adaylarına klavuzluk edecek bir içerikte hazırlanmıştır. Adından da anlaşılacağı üzere kitap, kuramsal ve uygulamaveyayalı olarak iki temel bölümden bir araya gelmektedir. Kuramsal bölüm yazma öğretiminde temel kavramlar, yazma teorileri, çocuklarda yazmanın gelişimi ve şekillendirici deneme incelemeleri olarak dört alt bölümden bir araya gelmektedir. Kuramsal bölümde genelde geçmişten günümüze yazı, yazma öğretiminde temel kavramlar, yazma öğretiminde öğretmen rolleri, yazma öğretiminin temel ilkeleri, yazma öğretimine yön veren teori ve modeller, çocuklarda yazma becerisinin gelişim aşamaları ve bu aşamaların özellikleri gibi kavramsal konulara ve özellikle okuma yazma araştırmacılarına yeni bir bakış açısı kazandırmak maksadıyla geliştirilmiş olan şekillendirici deneme incelemelerina yer verilmiştir. Uygulama bölümünde ise genelde yazma öğretiminde yer verilmesi gereken türler ayrı ayrı ele alınarak bu türlerin öğretimine ilişkin temel açıklamalar ve etkinlik emsallari sunulmuştur. Bu bölümde bitişik eğik yazı öğretimi, hikâye yazmanın öğretimi, bilgi verici metin yazmanın öğretimi, ikna edici metin yazmanın öğretimi, yaratıcı yazmanın öğretimi konularına yer verilmiştir. Öğretim konularının ele alındığı bölümler olabilecek olduğunca etkinlik emsallariyle zenginleştirilmeye çalışılmıştır. Bu bölümlere ek olarak yazma kuvvetlikleri konusu ele alınarak yazma kuvvetliklerinin giderilmesinde etkili olabilecek yöntem ve teknikler açıklanmıştır. Son olarak yazmada ölçme ve değerlendirme konusu geniş bir şekilde bir biçimde açıklanmıştır.

Etiketler: Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf oku , Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf kitap indir, Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf oku ücretsiz, Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitap indir ücretsiz, Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf indir yandex, Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf oku özet, Kuramdan Uygulamaya Yazma Öğretimi Kolektif Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu