Akademik Kitaplar

Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme Pdf indir

Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Akademisyen Kitabevi aracılığıyla çıkarılan Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme Kitabı 208 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme kitabı 13.50×21.00 cm‘dir. Temmuz 2018 nolu ISBN numarasına sahip Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme kitabının yazarı Yusuf CanbolatKuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme PDF indirebilirsiniz. 

Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme Kitabı Pdf indir

Türkiye’de eğitim politikalarının gündemi, eğitime ulaşım imkânlarının artırılması, fiziki şartların iyileştirilmesi ve öğretmen gereksiniminin karşılanması gibi konulardan eğitimin niteliği konusuna kaymaktadır. Bu yeni zamanda hangi eğitim politikalarının yahut programlarının uygulanacağı tartışılmakta ve sistemin iyileştirilmesi gereken yönleri tespit edilmeye çalışılmaktadır.

Makro düzeydeki tartışmalar bir çok zaman kademeler arası geçiş, öğretim programları, öğretmenlerin mesleki gelişimi, yönetici atama, özel öğretimin teşvik edilmesi gibi konular etrafında şekillenmektedir. Bunlarla ilişkili olarak sınıf ve okul düzeyinde de, öğrenci merkezli öğrenme metotları, sınavlara hazırlık, teknolojinin eğitimle bütünleştirilmesi, okul-aile işbirliğinin güçlendirilmesi, klavuzluk ve yönlendirme uygulamalarının iyileştirilmesi gibi konular tartışılmaktadır.

Eğer soru eğitimin niteliğini yükseltmek için hangi eğitim politikaları yahut programları uygulanmalı şeklinde sorulursa, burada zikredilenler verilebilecek en iyi yanıtlar içindedır. Oysa bundan daha mühim sorular sorulabilir:

Hangi eğitim politikalarının uygulanacağına nasıl karar verebiliriz? Hangi politikanın yahut programın daha etkili olduğuna dair yeteri kadar bilgiye sahip miyiz? Akademik başarının artırılmasında, olumlu bir disiplin ikliminin sağlanmasında, devamsızlığın ve akran baskısının önlenmesinde okul yöneticilerine hangi projenin hangi şartlar altında başarılı olduğunu karşı karşıya geldirmalı olarak nasıl sunarız? Etkililiği ispatlanmış öğretim metotlarınin ve ölçme değerlendirme etkinliklerinin geliştirilmesini nasıl destekleyebiliriz? Sadece Ülkemizde on binlerce, tüm dünya çapında milyonlarca eğitim araştırmasının ortaya koyduğu bilimsel bilgiyi uygulayıcılar için daha manalı bir hale nasıl getirebiliriz?

Bu kitap baştan sona bu ve benzeri sorulara kuramsal ve teknik açıdan yanıt aramakta ve olabilecek yanıtlarını da uygulama emsallariyle ortaya koymaktadır.

Etiketler: Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme Pdf oku , Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme Pdf kitap indir, Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme pdf oku ücretsiz, Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme kitap indir ücretsiz, Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme pdf indir yandex, Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme pdf oku özet, Kuramdan Uygulamaya Eğitimde Kanıt Temelli Uygulama ve Politika Geliştirme kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu