Tarih Kitapları

Kunta Hacı Pdf indir

Kunta Hacı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde Karton Kapak sayfadan oluşan Kunta Hacı kitabı Kitap Kağıdı olarak çıkarılmıştır. Didem Çatalkılıç tarafından kaleme alınan Kunta Hacı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve ebatındadır. Kunta Hacı kitabını 9786058024410 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kunta Hacı pdf oku indir.

Kunta Hacı pdf indir

Yayılmacı Rus politikasının bir sonucu olarak 19. yüzyılın ilk yarısından ibu yana şiddetlenen Kafkas-Rus Savaşları Kuzey Kafkasya tarihinin en zor senelerını oluşturur. Özgürlüğüne düşkün Kuzey Kafkasya halklarının İslami tarikatlarla tanışması da bu döneme rastlar. Önce, Nakşibendiliğin bir kolu olan Halidilik bölgede kendine geniş bir taban bulur ve Dağıstan-Çeçenistan’da “müridizm” olarak isimlendirilen “direniş hareketini” 30 yıl boyunca motive eder;
Sonra da 19. yüzyılda, süregelen Kafkas-Rus Savaşlarında yorgun düşen halkın artık umudunu yitirmeye başladığı bir sırada Şeyh Kunta Hacı tarih sahnesine çıkar ve Kadiri tarikatının Çeçenistan varyantı olan ve her hal-û kârda “barışçıl tezler” savunan “Zikirizmi” toplum içinde yapılandırır.
Ülkemizde pek bilinmeyen Şeyh Kunta Hacı ve yolunun esaslarını anlatan bu çalışma Kafkasya tarihine ilgi duyanlara döneme yönelik değerlendirmelerinde yeni perspektifler açacak. 

Kunta Hacı kitap özeti

Kunta Hacı pdf oku

Kunta Hacı Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu