Çocuk Kitapları

Kum Çocuk Pdf indir

Kum Çocuk pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kum Çocuk kitabı 168 olarak çıkarılmıştır. Tahar Ben Jelloun tarafından kaleme alınan Kum Çocuk isimli kitap 9786257266963 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kum Çocuk kitabını 04.04.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kum Çocuk pdf oku indir.

Kum Çocuk pdf indir

Kum Çocuk, yedi kız çocuğundan sonra sekizinci çocuğu da kız olunca yaşadığı toplumun geleneksel din ve ahlak anlayışı ikaznca bir erkek evlada sahip olması gerektiğini düşünen bir babanın ve Zehra/Ahmed’in hikâyesini anlatıyor. Kız olduğu gizlenerek erkek kimliğiyle yetiştirilen, babasının kendisine çizdiği yazgıdan ayrılamayan, bu kimliği kabullenen, hatta hastalıklı kuzeni Fatima ile evlenen Zehra/Ahmed, içine sıkıştırıldığı cinsiyet ve kimlikle yaşar. Babasının ve arkasından Fatima’nın ölümü Ahmed’in kimliğini sorgulamasına yol açar, geceler boyu kapandığı odasında hem kendini ve bedenini keşfeder, hem de yaşadıklarını, duygularını kâğıda döker, iki cinsiyet/iki kimlik arasında hangisini seçeceğini düşünür.
Bulunduğu inzivadan kadın kimliğiyle mi, erkek kimliğiyle mi çıkacağı ve sonraki yaşamı, usta yazar Tahar Ben Jelloun’un kaleminde müthiş bir anlatıya dönüşüyor.

Kum Çocuk kitap özeti

Kum Çocuk pdf oku

Kum Çocuk Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu