Çizgi Roman Kitapları

Kül Kelebek – Beyza Aksoy PDF indir

Kül Kelebek – Beyza Aksoy, pdf kitap bölümümüzde 2021 senesinde kaleme alınan Kül Kelebek – Beyza Aksoy kitabını sizlerle paylaştık. Kül Kelebek – Beyza Aksoy kitabının detayları..

Kül Kelebek – Beyza Aksoy – Özeti

Kül Kelebek – Beyza Aksoy

Kül Kelebek – Beyza Aksoy

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
2021
Eklenme: Ekim 3rd, 2021
Dil: Türkiye
Sayfa: 480
Yazar: Beyza Aksoy

“Ateş yoluna ışık belki ama dokunsan yanarsın.

Uzansan sen şimdi yarama, sol yanıma; kan akıtır, tuz basar, yakarsın.”

Kül Kelebek PDF, Kelebeği Öldürmek’le zirve yapan heyecan kaldığı yerden sürdürmekte. Varis’in okla vurulup ameliyata alınmasından sonra gelişen olaylar Ada’nın yaşamını altüst eder. Tüm bunlar olurken bir çok gerçek, gün ışığına çıkacaktır. Lakin bu gerçeklerle yüzleşmeye halen hazır olmayan Ada kendisini affedebilecek mi? Varis, Ada’ya mı yoksa Açelya’ya mı âşık? Peki, Alena, Milas, Kumsal ve Toprak nasıl bir sonla karşılaşacak?

Bir aile dramını konu edinen Kül Kelebek’te, kelebek tesirinin karakterler üzerinde ne denli kuvvetli izler bıraktığını fark edecek ve satırlar içinde kaybolup kendinizi bir göl kıyısındaki dağ evinde düşünceleriniz ile baş başa bulacaksınız.

Ama arada bir herkes masumdur.

Gözün gördüğüne akıl kördür,

Dil söktüğü an anıların canı asılır vicdan mahkemelerinde.

Çünkü koza yırtıldı; kelebek yok.

Onu incittin mi? Yarına ömrü yok.

Özet

“15 yaşındaydı.”

“Duymak istemiyorum.”

“O piç kurusuna köpek gibi aşıktı.”

“Sus.”

“Sevmedi.”

“İstemiyorum duymak dedim!”

“Bir gün ona sev beni, dedi. Seni seviyorum, sen de beni sev.”

Gözlerimi onun gözlerinden kaçırdım.

“Yelkıran sevmedi. Kırdığı ilk kalp seninki değildi.”

Dudaklarımı birbirine bastırdım. “Nasıl…”

“Atladı,” diye mırıldandı Malik, sesi git gide güçsüzleşirken. Gözleri kızarmıştı. Elini dalgalı saçlarından geçirdi. “Aşkına inansın diye atladı. Camdan aşağı. 6. kattan aşağı atladı.”

Atladı. Ne?

“N-ne? Neden? Nasıl? Bu çok…”

“Aptalca değil mi?” Güldü. “Beyninde yok edilmesi imkansız bir tümör varsa ve doktorlar sana üç aylık ömür biçtiyse değil. En çokta bu koyuyor biliyor musun? Zaten üç ayı vardı. Ama bir anda sıfırlandı.” İki adım atıp üzerime yürüyerek yakamdan tuttu. “O kız kimdi biliyor musun Nil? Benim tek kardeşimdi. Melis.”

Kollarından tutup beni bırakması için onu zorladığımda bıraktı ve geri çekilip eliyle yüzünü sıvazladı. “Benim biriciğimin bedeni toprağın altında çürürken, o piç kurusunun elini kolunu sallayarak ortalıkta gezinmesi… İlk fark ettiğimde o köpeği seviyor musun diye sormuştum. Evet, demişti.”

Dudaklarımı dişleyerek masanın kenarından tutundum. Gözlerimi kırparken kapattıktan sonra sıra açmaya geldiğinde zorlanıyordum.

“Peki o seni seviyor mu diye sorduğunda ne yanıt verdi biliyor musun? Bazı zaman.”

Onu seviyorum.

Peki ya o?

O da beni sever… Bazı zaman.

Ağladım.”

“Ada, neden kelebek?”

“Kelebek güzel bir hayvan,” diye mırıldandım. “En sevdiğim hayvan. Neden olmasın ki? Anlamadım.”

“Ada..” Varis sıkıntıyla alnını ovaladıktan sonra yüzünü sıvazladığında, gözlerimin içinde, adeta içimde bir yerlerde bir şey görme isteğiyle bakıyordu. Neyi kast ettiğini bilemesem de şaşkınlıkla kalkan kaşlarımın içinden baktım ona, bir yanıt beklercesine.

Alıntı

“Boş ver,” dedi kolu belime dolanırken, beni kendine çektiğinde sımsıkı sarılmış ve yüzünü saçlarımın arasına gömmüştü. “Boş ver..”

“Üzücü bir hikâyesi var galiba,” diye mırıldandım kısık bir sesle, aklımda bugün öğrendiklerim vardı. Annesi ve kuzeni doğum gününde ölen birinin eminim çok üzücü bir hikâyesi vardı.

“Çok,” dedi kısılmış sesiyle. “Çok..”

“Herkes kapıyı çarpıp gitmek istedi. Bir gece uyumak, ama sabah uyanmamak, denize atlamak ama yüzeye çıkamamak, gazı açmak ve üstünü örtüp gözlerini son kez kapatmak… Herkes, yaşamında bir kez olsun, çantasını toplayıp çekip gitmek istedi, ama kimsenin cesareti yok; çünkü bir kez mutluluğu tadarsan, bunun geri dönüşü olmadığını bilirsin. Bundan dolayı herkes kalıyor; çünkü herkes daha fazlasını istiyor.”

“Bir zamanlar.” dedi direksiyonu sağa çevirirken. “Dağın başında bir kalede otla çamurla oynayıp beyaz elbiselerini kirleten yaramaz, şarlatan bir prenses yaşarmış.”

Dağ yoluna girmişti. Etraf ormanlıktı. Dökülmüş kara ağaçların içinde karanlık bir yoldan ilerliyorduk. “Eee?”

“Onun kalesine gidiyoruz.”

Bir önceki yazımız olan Sessiz Aşk – Sıla Dalgül başlıklı kitabımızda Sessiz Aşk Sıla Dalgül, Sessiz Aşk Sıla Dalgül ekitap indir ve Sessiz Aşk Sıla Dalgül ekitap oku ile ilgili bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu