Çocuk Kitapları

Küçük Nasreddin’in Köyü Hortu Pdf indir

Küçük Nasreddin’in Köyü Hortu pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 64 sayfadan oluşan Küçük Nasreddin’in Köyü Hortu kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. H. Elçibey Temel tarafından kaleme alınan Küçük Nasreddin’in Köyü Hortu isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Küçük Nasreddin’in Köyü Hortu kitabını 9786057346339 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Küçük Nasreddin’in Köyü Hortu pdf oku indir.

Küçük Nasreddin’in Köyü Hortu pdf indir

Bu kitapta, gerçek bir Türk Bilgesi olan Nasrettin Hoca’nın doğumundan başlayarak, bebekliği, çocukluğu, ailesi, akrabaları, komşuları ve köyünde geçirdiği zamanları ele alınmıştır.  Bu eserde onun çocukluğundaki ev ve köy yaşantısından kesitler bulacaksınız.
Bunun yanı sıra Türk boylarının Hortu Köyü’ne ne zaman gelerek, nasıl yerleştiklerini anlatan tarihsel hikayeleri de içeren bu eserde, Nasrettin Hoca’nın çocukluk haliyle çocuklarımızı buluşturmak amaçladık.                                                       Nasrettin Hoca hikayelerini, çocukluğundan beri işitmiş, okuma yazmayı öğrenince de kendi başına onları okuyup öğrenmiş bir toplumun fertleriyiz.  Hemen her yaşta insandan, her toplulukta duyabileceğimiz türden bu hikayeler deki bilgelik ve zeka dolu soru ve yanıtların güldürmediği insan hemen hemen yoktur.
Onun zeka dolu yanıtları, beklenmedik anlarda karşısındakileri şaşırtan soruları ve hazır yanıtlığı, insanı güldürürken düşündüren kelimeleri, dünya çapında anlatılmaya devam ediyordir.

Küçük Nasreddin’in Köyü Hortu kitap özeti

Küçük Nasreddin’in Köyü Hortu pdf oku

Küçük Nasreddin’in Köyü Hortu Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu