Bilgisayar Kitapları

Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım Pdf indir

Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Kodlab Yayın Dağıtım aracılığıyla çıkarılan Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı 208 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım kitabı 15.00×21.00 cm‘dir. Haziran 2021 nolu ISBN numarasına sahip Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım kitabının yazarı Mustafa Nuri UralKuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım PDF indirebilirsiniz. 

Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım Kitabı Pdf indir

Klasik bilgisayarlar 20. yy’a yön vermiştir. Sanayi devriminin toplumun yapısını değiştirdiği gibi, bilişim teknolojileri de yeni bir paradigma oluşmasına neden olmuştur. Birçok düşünür içinde yaşadığımız döneme bilişim çağı adını vermektedir. İlk elektrik hesaplayıcı olarak görülebilecek ENIAC’ın mucitleri bilgisayar dünyasının bugün geldiği noktayı hayal bile edemezlerdi.
Bugün ise yeni bir çağın ayak sesleri duyulmaktadır. Henüz fakat laboratuvar ortamında kullanılabilen kuantum bilgisayarlar klasik bilgisayarlardan farklı yapıları ile hesaplamanın doğasını yeniden yapılandıracak gibi gözükmektedir. Kuantum bilgisayarların ne gibi gelişmelerin kapısını aralayacağını şimdiden kestirmek zordur. Ama bizim için bugünden fazla değişik bir geleceğin büyük hızla yaklaştığı ve bu gelecekte kuantum bilgisayarların büyük paya sahip bulunacağı şimdiden açık.
Bu kitapta temel matematik ve fizik altyapısına dair özet bilgi verildikten sonra klasik bilgisayarların ne olduğu, nasıl çalıştığı ve kuantum bilgisayarların klasik bilgisayarlar ile karşı karşıya geldirmasına yer verilmiştir. Daha sonra kuantum bilgisayarlarda kullanılan kapılar ve temel bazı algoritma ve devreler örneklenmiştir. Kuantum bilgisayarların fiziksel yapısı özetlendikten sonra son kez kuantum kriptoloji konusuna değinilmiştir. Kuantum hesaplayıcılar dünyasına ilgi duyan fakat nereden başlayacağını bilemeyen okuyucular için bu kitabın iyi bir başlangıç noktası olmasını bekliyoruz.

Etiketler: Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım Pdf oku , Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım Pdf kitap indir, Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım pdf oku ücretsiz, Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım kitap indir ücretsiz, Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım pdf indir yandex, Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım pdf oku özet, Kuantum Hesaplayıcılar ve Kuantum Hesaplamaya Giriş Mustafa Nuri Ural Kodlab Yayın Dağıtım kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu