Edebiyat Kitapları

Körburun Pdf indir

Körburun pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 592 sayfadan oluşan Körburun kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Hikmet Hükümenoğlu tarafından kaleme alınan Körburun isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve ebatındadır. Körburun kitabını 9789750732836 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Körburun pdf oku indir.

Körburun pdf indir

“Birazdan güneş dünyaya gelecektı. Uyuyan cırcırböcekleri uyanacak, yorulanlar uykuveyalacak, insanlar yataklarından kalkıp kahvaltı masasına geçecekti. Yıldızlara bakılırsa bulutsuz, rüzgârsız, ılık bir gün olacaktı. Önce uzaktan düdük sesi duyulacaktı, sonra şehir hatları vapuru, yosunların kokusunu kabgit gide artan köpükler çıkararak iskeleye yanaşacaktı. İçi her zamanki gibi çay ve mazot kokacaktı. Halatlar atıldıktan birkaç dakika sonra hemen toplanacaktı; vapur Körburun’da çok beklemeyecekti çünkü Seher’den başka yolcusu olmayacaktı büyük olasılıkla.”
 
Körburun, hem uzak hem yakın bir ada… Sapa, içine kapalı ama bir o kadar da yakınındaki anakaranın uzantısı. Kuşaklardır gözden ırak, ağır akan yaşantısı aslında hiç yabancısı olmadığımız bir öykü anlatıyor bize. Eski, “ah ne güzel komşularımız” ile geçen günlerden git gide kendi içine kapanan, içine kapandıkça da kendi kaidelerindaki  dayatmacılığın sertleştiği bir yaşamın sıra sıra örüldüğü Körburun’da  gürültülü şeyler ile ilgili susulur, günlük sesler ise uğultuya dönüşür.
 
Hikmet Hükümenoğlu, üç kuşağın aşklarını, hırslarını, düş kırıklıklarını anlattığı Körburun’da “büyük roman”ı deniyor ve bizi öykünün bireyi aştığı yere bakmaya yönlendiriyor.

Körburun kitap özeti

Körburun pdf oku

Körburun Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu