Tarih Kitapları

Kök İnsanlığın Saklı Tarihi Pdf indir

Kök İnsanlığın Saklı Tarihi PDF Oku

Kök İnsanlığın Saklı Tarihi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 180 sayfadan oluşan Kök İnsanlığın Saklı Tarihi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Hamza Yardımcıoğlu tarafından kaleme alınan Kök İnsanlığın Saklı Tarihi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 15.5 x 23 cm ebatındadır. Kök İnsanlığın Saklı Tarihi kitabını 9786056857317 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kök İnsanlığın Saklı Tarihi pdf oku indir.

Kök İnsanlığın Saklı Tarihi pdf indir

“Kök” ve “gök” sözcükleri aynı kökenden gelir. Aslını söylemek gerekirse her ikisi de zaman içinde deforme olarak farklılaşmış tek bir kelimeyi ifade eder. Göktürkler göklerin Tanrı’sına “Kök Tengri” diyorlardı ve her şeyin kökeni gökyüzüydü. İnsanlığın tohumu da göklerden geliyordu.

Bu inanış, tarih boyunca yeryüzünde var olmuş bütün dinlerde aynı biçimde devam etmişti. Din ilk insandan şimdiye kadar, toplumların bilinçaltının ve bundan dolayı yaşamın merkezinde yer aldı. Bu bakımdan dinin tarihi insanlığın da tarihidir bunun yanı sıra.

Antik toplumların destanlarla günümüze ulaştırdığı hikayeler, karşı karşıya geldirmeli olarak okunduğunda, yeryüzündeki tüm toplumların ortak bir hafızaya sahip oldukları görülür. Aynı kökene dayanan ve kaynağını göklerden alan evrensel bir hikayeyle yüz yüze kalırız. İnsanoğlunun dünya çapındaki macerasınin başladığı günden bu yana tek bir din oldu ve her toplum onu kendine göre uyarlayıp çeşitlendirdi. Peki müthişliklerle dolu bu evrensel hikaye, kayıtlı insanlık tarihindeki tüm toplumların ortak hezeyanı mıydı, yoksa klasik tarih anlayışımızı ve tabularımızı yerle bir edecek büyük bir gerçeğe mi ışık tutuyordu?

Bu kitap başlangıcı dünyanın ötesine, göklere dayanan ve bin senelerdır saklı tutulmuş bir alternatif insanlık tarihini resmeder.

Kök İnsanlığın Saklı Tarihi kitap özeti

Kök İnsanlığın Saklı Tarihi pdf oku

Kök İnsanlığın Saklı Tarihi Pdf indir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu