Tarih Kitapları

Kızılay Emri Altında Plevne ve Erzurum’da Rus-Türk Harbi (1877-78) Pdf indir

Kızılay Emri Altında Plevne ve Erzurum’da Rus-Türk Harbi (1877-78) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kızılay Emri Altında Plevne ve Erzurum’da Rus-Türk Harbi (1877-78) kitabı 352 olarak çıkarılmıştır. Charles Snodgrass Ryan tarafından kaleme alınan Kızılay Emri Altında Plevne ve Erzurum’da Rus-Türk Harbi (1877-78) isimli kitap 9786254193798 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kızılay Emri Altında Plevne ve Erzurum’da Rus-Türk Harbi (1877-78) kitabını 13.07.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kızılay Emri Altında Plevne ve Erzurum’da Rus-Türk Harbi (1877-78) pdf oku indir.

Kızılay Emri Altında Plevne ve Erzurum’da Rus-Türk Harbi (1877-78) pdf indir

Genç bir Avustralyalının Avrupa’da yapılan son büyük muharebelerdeki tecrübelerinin sade ve doğru bir hikâyesi olmayı hedef tutan bu kitabı halkın hükmüne sunarken birkaç açıklama sözünün lüzumunu duyuyorum.
Birinci olarak, bu anıları ne için yirmi sene geçirdikten sonra ortaya koymuş olduğum sorulabilir. Ben bu soruya, işi birden fazla bir operatör olduğum için elimde “irfan ve edebiyat”a, hasredecek pek az vaktim vardı, diye yanıt vermeliyim ve şunu da itiraf ediyorum ki kendimde bir kitap yazmak için gerekli edebî çalışma kudretini de duyamıyorum. İşin doğrusu, dostum Mr. Sandes benim teklifim üzerine, “kxoltuk sandalyesi ve ocakbaşı dili”ni edebî ve yayımlanabilir bir şekle koymayı vaat etmeseydi ve böylece kendi yakın dostlarımın sigaralarını içerek anılarımı dinlerken, ilgi verici saymak lütuf ve nezaketini gösterdikleri olgulardan bazılarını bütün dünyaya anlatma kudretini bana vermeseydi, bu kitap ihtimal hiç yazılmayacaktı.
 “Doğu meselesi”nin kocaman bir gölge gibi Avrupa’nın üzerinde kendini gösterdiği ve Türk İmparatorluğu’nun varlığının bile tehdit olunduğu böyle bir zamanda Osmanlı erlerinin askerlik faziletlerini anlatan bu kitabın gerçekten ilgi uyandırmasını ümit edebilir miyim?
Charles S. Ryan Temmuz, 1897, (Melbourne)

Kızılay Emri Altında Plevne ve Erzurum’da Rus-Türk Harbi (1877-78) kitap özeti

Kızılay Emri Altında Plevne ve Erzurum’da Rus-Türk Harbi (1877-78) pdf oku

Kızılay Emri Altında Plevne ve Erzurum’da Rus-Türk Harbi (1877-78) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu