Edebiyat Kitapları

Kitluk Pdf indir

Kitluk pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 272 sayfadan oluşan Kitluk kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Murğulişi Muradi tarafından kaleme alınan Kitluk isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Kitluk kitabını 9786257537346 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kitluk pdf oku indir.

Kitluk pdf indir

Bu roman, gerçek bir hayat hikâyesinden yola çıkılarak yazılmıştır.
 
Bir zamanlar bu topraklarda kıtlık vardı. Çetin şartlar altında çalışan insanlar bitap düştü, zayıfladı ve hastalandı. Açlığın ve yoksulluğun altında ezilen nice aile, gıda darlığı sebebiyle göç etmek zorunda kaldı.
 
Kitluk, 1940’lı senelerda yaşayan Ardeşenli Mehmet’le Fatma’nın dramatik yaşam öyküsü. Beş çocuklarıyla birlikte hayatlarını idame ettirmeye çalışan bir ailenin verdikleri mücadele…  Bu mücadele bizim için tanıdık aslında. Yoksulla varsılın, ezenle ezilenin çatışması bu.
 
Laz romancı ve öykücü Murğulişi Muradi, yakında zamandan tanık olduğu hayatları ustalıkla resmediyor. Karadeniz insanının dilini ve o döneme ait ayrıntı kısmı dikkate almayı da ihmal etmiyor.
 
Tarih boyunca aşırı yağmur ve taşkınlar, mevsimsiz soğuklar ve bitki hastalıkları gibi nedenler gıda kaynaklarının yok olmasına yol açtı. Yakın gelecekte, iklim krizine bağlı olarak memleketimizde ve dünya çapında tekrar kıtlık günleri yaşanacak.
 
Ekokurgu, doğayla olan ilişkimizi edebiyatın gücüyle yeniden inşa ediyor. Unutmayalım, edebiyat varsa umut da mevcuttur.

Kitluk kitap özeti

Kitluk pdf oku

Kitluk Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu