Tarih Kitapları

Kısa Mısır Tarihi Pdf indir

Kısa Mısır Tarihi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786050209044 sayfadan oluşan Kısa Mısır Tarihi kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Robert L. Tignor tarafından kaleme alınan Kısa Mısır Tarihi isimli kitap Egypt: A Short dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. Kısa Mısır Tarihi kitabını 20.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kısa Mısır Tarihi pdf oku indir.

Kısa Mısır Tarihi pdf indir

Kısa Mısır Tarihi 5000 yıl önce Nil Nehri Vadisi’ndeki insan yerleşimlerinden günümüze dek Mısır’ın kapsamlı ve özlü bir tarihini gözler önüne çıkarıyor.
Yaşamının hemen hemen 50 yılını Mısır’da geçiren Robert Tignor firavunların büyük çağından Yunan ve Roma egemenliğine, Hristiyanlığın yükselişinden Arap fetihlerine, Osmanlı egemenliğinden Fransız ve İngiliz dönemlerine ve Nasır, Enver Sedat ve Hüsnü Mübarek senelerındaki Modern Mısır’a uzanan çalkantılı tarihin zengin bir açıklamasını sunuyor.
 
“Mısır tarihine kısa bir bakış, hem Mısır’ın ortaya çıkışını hem de tamamlanmamış devrimi olarak adlandırılan şeyin arkasındaki nedenleri anlamanıza yardımcı olabilir.”
— Lisa Kaaki, Arab News

Kısa Mısır Tarihi kitap özeti

Kısa Mısır Tarihi pdf oku

Kısa Mısır Tarihi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu