Edebiyat Kitapları

Kırık Hayatlar Pdf indir

Kırık Hayatlar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 352 sayfadan oluşan Kırık Hayatlar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Halid Ziya Uşaklıgil tarafından kaleme alınan Kırık Hayatlar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 12.5 x 19.5 cm ebatındadır. Kırık Hayatlar kitabını 9786257751407 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kırık Hayatlar pdf oku indir.

Kırık Hayatlar pdf indir

Kırık Hayatlar Halid Ziya’nın üç büyük hikayesinden biri olma özelliğini taşır. Aşk-ı Memnu ve Mai ve Siyah’ta olduğu gibi Kırık Hayatlar’da da toplumun insan üzerindeki etkisi çarpıcı bir dille ele alınır.  Halid Ziya, romanın merkezine yerleştirdiği bir ailenin dramı üzerinden toplumu geniş bir şekilde bir incelemeye tâbi tutar. Romanda, mutlu bir ailenin sıra sıra parçalanmaya doğru sürüklenmesi, birey ve toplum arasındaki gerilim, gösterişli hayatların arkasındaki dramlar ve trajediler karakterlerin derin psikolojik tahlilleriyle birlikte ele alınır. 
İçerik yönünden hayli zengin olan bu romanda Halid Ziya, değişik bir yapı ve dil geliştirerek şekil yönünden de Türk edebiyatının sınırlarını genişletmiştir. 
İlk yayımlandığı zamanda sansüre uğrayan Kırık Hayatlar Halid Ziya’nın kendi yaşamından da mühim izler taşımakta ve yazarı tarafından diğer romanlarından “daha iyi yahut daha az fena” olarak görülmektedir
 

Kırık Hayatlar kitap özeti

Kırık Hayatlar pdf oku

Kırık Hayatlar Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu