Çocuk Kitapları

Kime Göre, Neye Göre? Görelilik Teoremi Zamanın ve Mekanın Bilimsel Tuhaflıkları Pdf indir

Kime Göre, Neye Göre?
Görelilik Teoremi Zamanın ve Mekanın Bilimsel Tuhaflıkları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kime Göre, Neye Göre?
Görelilik Teoremi Zamanın ve Mekanın Bilimsel Tuhaflıkları kitabı
120 olarak çıkarılmıştır. Toprak Işık tarafından kaleme alınan Kime Göre, Neye Göre?
Görelilik Teoremi Zamanın ve Mekanın Bilimsel Tuhaflıkları isimli kitap 9786059493734 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kime Göre, Neye Göre?
Görelilik Teoremi Zamanın ve Mekanın Bilimsel Tuhaflıkları kitabını 06.10.2017 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kime Göre, Neye Göre?
Görelilik Teoremi Zamanın ve Mekanın Bilimsel Tuhaflıkları pdf oku indir
.

Kime Göre, Neye Göre?
Görelilik Teoremi Zamanın ve Mekanın Bilimsel Tuhaflıkları pdf indir

Toprak Işık’ın Kime Göre, Neye Göre?’sini okuduktan sonra, görelilik teoremi de hikâyeymiş diyeceksiniz!

İlk gençlik dönemi arifesindeki Beril, sıkıntılı ruh hali yetmezmiş gibi bir de bir ay sonra bütün okulun huzurunda yapacağı sunuma hazırlanıyor. Seçtiği konu ise bi hayli cesur:
Einstein’ın görelilik teoremleri!
Evet, yanlış okumadınız. Hani şu hız, sürat, ivme ile alakalı olan ünlü fizik kuramı.
 
Peki, 13 yaşındaki bir kız çocuğu neden böylesine enteresan(!) bir sunum konusu seçmiş olabilir?
a. İleride fizikçi olmak istediği için,
b. Einstein’a hayran olduğu için,
c. Vereceği konferansla unutulmazlar arasına girebilmek için,
d. Hepsi.
 
Harbi kişiliğiyle tanınan ve aslında çok da göz alıcı bir öğrenci olmayan Beril’in işi bir hayli zor görünüyor. Üstelik internet kazan o kepçe, araştırma yapıp günlerce çalışması gerekiyor. Ama o kararlı. Ve aklında tek bir şey var: Kimse hatta Einstein bile, görelilik teoremiyle alakalı anlatacaklarıyla kendisi kadar ilgi çekemez!

Popüler bilim konularını keyifli ve sürükleyici hikâyelerle buluşturma hususundaki kabiliyetiyle tanınan Toprak Işık, araştırmacı yazar kişiliğini şimdi de zamanın ve mekânın bilimsel enteresanlıkları üzerine konuşturuyor. Bilimle hiç alakası olmayan bir çocuğun sıra sıra bilime yakınlaşmasını, üstüne üstlük bir de duygu evrenindeki çok kuvvetli bir kara delikle yüzleşip hesaplaşmasını sağlayan Işık, usta bir manevra ile Beril’in, kolay yoldan ve hiç unutamayacağı biçimde, özel ve genel görelilik teoremlerini öğrenmesini başarıyor.
 
Kime Göre, Neye Göre?, görelilik teoremini, tam da, ben bunu hayatta anlamam, diyenlerin yüreğine su serpecek kadar keyifli ve basit bir dille anlatıyor. Unutmayın, Beril anladıysa siz de anlarsınız.
 
Yoksa siz, nicedir köylerdeki kadınların evrenimizin ortasındaki kara delikten bahsedip durduklarını, geçen seneyse, ışık hızı ve zaman hususunda anlaşamayınca Türkiye Dolmuşçular Odası’nın resmen ikiye ayrıldığını ve iki odanın üyelerinin trafikte karşılaşınca birbirlerine imalı içerikli selektör yaptıklarını duymamış mıydınız?! 

Kime Göre, Neye Göre?
Görelilik Teoremi Zamanın ve Mekanın Bilimsel Tuhaflıkları kitap özeti

Kime Göre, Neye Göre?
Görelilik Teoremi Zamanın ve Mekanın Bilimsel Tuhaflıkları pdf oku

Kime Göre, Neye Göre?
Görelilik Teoremi Zamanın ve Mekanın Bilimsel Tuhaflıkları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu