Tarih Kitapları

Kemalizm Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset Pdf indir

Kemalizm
Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kemalizm
Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset kitabı
382 olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan Kemalizm
Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset isimli kitap 9789750532580 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kemalizm
Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset kitabını 21.01.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kemalizm
Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset pdf oku indir
.

Kemalizm
Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset pdf indir

Modern Türkiye’nin kurucu ideolojisi Kemalizmin fakat ulusaşırı bir olgu olarak analiz edildiğinde anlaşılabileceğini öne süren Kemalizm – Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset, Kemalizmin iki savaş arası zamanda Türkiye, Arnavutluk, Bulgaristan, Kıbrıs, Mısır ve Yugoslavya’daki çok yönlü etkileşim ve alışverişlerle inşa edildiğini ortaya koyuyor. Bir parti mensubiyetinden bir dizi kültürel sembole, bir siyasi doktrinden belirli bir yönetim tarzına bir çok değişik anlamda kullanabilen ve Türkiye toplumunun kolektif bilincini etkilemeye devam eden Kemalizm teriminin alternatif bir tarihsel tanımını yapıyor.
 
Bu kavramın eski Osmanlı coğrafyasına ait farklı ülkelerdeki çeşitli kültürel ve siyasal pratiklerin analizi için ortak bir platform teşkil ettiğini gösteriyor. Kemalizmin doğuşu ve evrimini kapsamlı bir ulusaşırı perspektife yerleştirmesi ve geniş bir coğrafyayı taramasıyla alanında bir ilk olma özelliği taşıyor.
 
“Bu kolektif kitapta göstermeye çalıştığımız üzere, Kemalizm Türk entelektüelleri tarafından yeniden sahiplenilmeden fazla önce, ilk kez Türk siyaset sahnesinin dışındaki aktörler tarafından şekillendirilmiştir. Ve Türkiye dışında, eski Osmanlı topraklarındaki (Müslüman dünya ve ötesindeki) gözlemciler, ama bunun yanı sıra aktörler tarafından da şekillendirilmeye ve kullanılmaya devam etmiştir. Dolayısıyla Kemalizmi totolojik bir biçimde Türkiye (Türkiye = Kemalizm = Türkiye) üzerinden açıklamak yerine, kavramın bir çok değişik görüş yönünden ve özgül uzamsal konfigürasyonlarda neyi temsil ettiğini göstermeyi bekliyoruz.
 

Kemalizm
Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset kitap özeti

Kemalizm
Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset pdf oku

Kemalizm
Osmanlı Sonrası Dünyada Ulusaşırı Siyaset Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu