Çocuk Kitapları

Kelebeklerin Yolculuğu Pdf indir

Kelebeklerin Yolculuğu pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kelebeklerin Yolculuğu kitabı 37 olarak çıkarılmıştır. Paula Carbonell tarafından kaleme alınan Kelebeklerin Yolculuğu isimli kitap 9789758176878 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kelebeklerin Yolculuğu kitabını 24.03.2008 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kelebeklerin Yolculuğu pdf oku indir.

Kelebeklerin Yolculuğu pdf indir

Tırtıl, portakal ağacı ile limon ağacı arasındaki beş metrelik mesafeyi yüremeyi başına koymuştur. Yolda giderken karşı karşıya geldiğı pire, karınca, uğurböceği, kulağakaçan ve çekirge ona eşlik etmeye kara verirler. Limon ağacına ulaştıktan sonra tırtıl yoluna yalnız devam ader ve birdenbire karşısına korkunç bir eşşekarısı çıkar.

Paula Carbonell, sözlü anlatım geleneğinde sıklıkla kullanılan formülleri kullanıyor; biriken yapılardan ve çocukların metni ezberlemelerini kolaylaştıran tekrarlardan yaralanıyor. Carbonell bu temeli tercih ederek ilk bakışta basit; ama tekrar tekrar okunacak bir öykü yaratıyor. Tırtılın, portakal ağacından limon ağacına kadar süren ve çeşitli dostlarının katılımıyla devam eden yolculuğu, mecazi anlamda yaşamın kendisini temsil ediyor aslında: Yaşamın faklı aşamalarında yaşanan değişimler ve bu aşamaların tümünde dostlarla olduğu kadar düşmanlarla ve çatışmalarla da karşılaşabileceği; bunların fakat dayanışma ve sevgi ile aşılabileceği anlatılıyor öyküde.

Kelebeklerin Yolculuğu kitap özeti

Kelebeklerin Yolculuğu pdf oku

Kelebeklerin Yolculuğu Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu