Çocuk Kitapları

Kel Güvercinci Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

Kel Güvercinci Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 48 sayfadan oluşan Kel Güvercinci Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Samed Behrengi tarafından kaleme alınan Kel Güvercinci Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Kel Güvercinci Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitabını 9786052492383 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kel Güvercinci Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku indir.

Kel Güvercinci Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf indir

Keloğlan sabahları kırlara çıkar, çalı çırpı, ot toplar ve sırtına yüklenip eve getirirdi. Öğleden sonraları güvercin uçururdu. İyi bir güvercinci sayılırdı.
On onbeş güvercini vardı. İyi de ıslık çalardı hani.
Padişahın sarayı bunların eviyle yüz yüzeydı.Padişahın kızı Keloğlan´a aşık olmuştu. Kel oğlan ne zaman damda güvercin uçursa kız, Keloğlan´ın güvercin uçuruşunu izler, ıslığını dinlerdi. Kimi zaman da kaş göz işaretleriyle Keloğlan´a bir şeyler anlatırdı.
Gelgelelim Keloğlan umursamazdı onu. Kızı görmemiş gibi davranırdı. Ama doğrusunu isteğe göre Kel oğlan da tutulmuştu iyiden iyiye padişahın kızına.

Kel Güvercinci Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) kitap özeti

Kel Güvercinci Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) pdf oku

Kel Güvercinci Dünya Çocuk Klasikleri (7-12 Yaş) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu