Tarih Kitapları

Kayı -VI Osmanlı Tarihi / İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş Pdf indir

Kayı -VI Osmanlı Tarihi / İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 368 sayfadan oluşan Kayı -VI Osmanlı Tarihi / İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil tarafından kaleme alınan Kayı -VI Osmanlı Tarihi / İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. Kayı -VI Osmanlı Tarihi / İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş kitabını 9786050817782 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kayı -VI Osmanlı Tarihi / İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş pdf oku indir.

Kayı -VI Osmanlı Tarihi / İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş pdf indir

17. asrın son yirmi yılına girildiğinde Osmanlı Devleti gücünün ve kudretinin zirvesinde, dünya siyasetinde etkin bir biçimde hükmünü icra ediyordu. Dünyada yenemeyecekleri hiçbir devlet yoktu.

Yıllardır bir çok tarihçi yetiştiren ve yaptığı televizyon programlarıyla tarihi yediden yetmişe herkese sevdiren Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, tamamen ilmî kaynaklardan beslenerek her yaştan tarih severin rahatlıkla okuyup anlayabileceği bir üslupla KAYI dizisini yazmış ve tarihimizi sıkıştığı bu alandan kurtarmıştır. Önyargısız ve objektif bir biçimde okuyucunun değerlendirmesine sunulan bu serinin hedefi; Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşundan yıkılışına kadar siyasî, sosyal, iktisadî ve imarî tüm macerasıni ve Osmanlı padişahları ile ilgili bilinen gerçekleri akıcı, anlaşılır, merak uyandırıcı ve roman tadında bir üslupla yorumlamaktır.

Ahmet Şimşirgil, adaletiyle kalpleri kazanan; yiğitliği, cesareti ve mertliğiyle dosta güven, düşmana korku salan; üç çağa damgasını vurmuş, üç kıtaya yayılmış Devlet-i Aliyye-i Osmaniye’nin hikâyesine KAYI VI: İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş kitabıyla devam ediyor. Bu eserde, I. Mustafa’dan II. Osman’a, IV. Murad’dan IV. Mehmed Han’a kadar bir çok padişahın; Köprülü Mehmed Paşa’dan Köprülü Fazıl Ahmed Paşa’ya; Tarhuncu Ahmed Paşa’dan Merzifonlu Kara Mustafa Paşa’ya kadar bir çok devlet adamının; Halime Valide Sultan’dan Mahfiruz Hatice Sultan’a, Hatice Turhan Sultan’dan Kösem Sultan’a kadar bir çok valide sultanın nasıl yaşadıklarını, neler yaptıklarını, imparatorluğu idame ettirmek gayesiyle ne gibi siyasi yollar izlediklerini, imar faaliyetlerini ve şahsiyetlerini bulacaksınız.

Kayı -VI Osmanlı Tarihi / İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş kitap özeti

Kayı -VI Osmanlı Tarihi / İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş pdf oku

Kayı -VI Osmanlı Tarihi / İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu