Çocuk Kitapları

Kavramları Öğreniyorum (48-60 Ay) Pdf indir

Kavramları Öğreniyorum (48-60 Ay) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 56 sayfadan oluşan Kavramları Öğreniyorum (48-60 Ay) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Dr. Gülden Uyanık Balat tarafından kaleme alınan Kavramları Öğreniyorum (48-60 Ay) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 19 x 27 cm ebatındadır. Kavramları Öğreniyorum (48-60 Ay) kitabını 9786055101077 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kavramları Öğreniyorum (48-60 Ay) pdf oku indir.

Kavramları Öğreniyorum (48-60 Ay) pdf indir

Erken çocukluk dönemi, çocukların temel kavramları ve bilimsel süreç becerilerini kazandıkları deneyimlerle dolu bir dönemdir. Çocukların bu sürede yaşadıkları deneyimler, bilginin yapı taşları olarak nitelendirilen kavramların kazandırılması için uygun ortam oluşturur. Çocukların deneyimlemeleri tüm eğitim yaşamları boyunca öğrenme süreci için ihtiyaçları olan en mühim güçtür. Kavram nesnelerin, özelliklerin ve düşüncelerin benzerliklerine dayanarak, zihinde bir grup oluşturulmasıdır. Gerektiğinde bilgiler organize olmuş biçimde hatırlanır. Erken çocukluk zamanında çocuklara bir çok kavram kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Çocuklara kavramlar kazandırılırken; gözlem yapma, karşı karşıya geldirma, sınıflama, ölçme (yakın-uzak, büyük-ufak kavramlarını tercih ederek mekan kavramını kavrama), sözel, resim veya grafik tercih ederek iletişim kurma, önceden kestirme (basit neden-sonuç ilişkisi), sonuç çıkarma, hipotez kurma, değişkenleri tanımlama ve kontrol etme göz önünde bulundurulmalıdır.

Kavramları Öğreniyorum kitabımız, MEB 2013 Okul Öncesi Eğitim Programında bulunan kavramların çocuklara kazandırılabilmesi ve çocukların kavram tecrübelerini artırarak öğrenmelerini pekiştirmek için için hazırlanmıştır.

Kavramları Öğreniyorum (48-60 Ay) kitap özeti

Kavramları Öğreniyorum (48-60 Ay) pdf oku

Kavramları Öğreniyorum (48-60 Ay) Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu