Edebiyat Kitapları

Katedral’de Sohbet Pdf indir

Katedral’de Sohbet pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Katedral’de Sohbet kitabı 808 olarak çıkarılmıştır. Mario Vargas Llosa tarafından kaleme alınan Katedral’de Sohbet isimli kitap 9789750757877 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Katedral’de Sohbet kitabını 22.06.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Katedral’de Sohbet pdf oku indir.

Katedral’de Sohbet pdf indir

Acaba Peru tam anlamıyla ne zaman çuvallamıştı?
 
“Bu koşturmaca beni susattı,” diyor Santiago. “Gel hadi bir şey içelim. Buralarda bildiğin bir yer var mı?” “Yemek tükettiğim bir yer var,” diyor Ambrosio. “İsmi Katedral, garibanların mekânı, bilmem beğenir misiniz?” “Eğer soğuk biraları varsa beğenirim,” diyor Santiago. “Gidelim, Ambrosio.”
 
1950’ler Lima’sı, General Odría diktatörlüğü dönemi. Farklı sınıflara mensup Zavalita ile Ambrosio seneler sonra rastlantı sonucu karşılaşıp Katedral adlı barda sohbete dalınca özgürlük ve özgürlüğün yitirilmesi etrafında gelişen bir anlatı görülmektedir.
 
Mario Vargas Llosa’nın, “Hiçbir romanım bana onun kadar emeğe mal olmadı, eğer yazdıklarım arasında yangından yalnızca bir romanımı kurtarmak zorunda kalsaydım onu kurtarırdım,” diye tanımladığı Katedral’de Sohbet Peru tarihini kişisel yaşanmışlıklarla kesiştiren bir başyapıt.
 
#peru #latinamerika #diktatörlük #sınıf #siyaset #tarih #yolsuzluk #hesaplaşma

Katedral’de Sohbet kitap özeti

Katedral’de Sohbet pdf oku

Katedral’de Sohbet Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu