Akademik Kitaplar

Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi Pdf indir

Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi Kitabı 344 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi kitabı 16.00×23.50 cm‘dir. Ekim 2019 nolu ISBN numarasına sahip Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi kitabının yazarı Ali MeydanKarakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi PDF indirebilirsiniz. 

Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi Kitabı Pdf indir

İçinde yaşadığımız zaman dilimi gerek insanlar gerekse toplumlar yönünden zor bir zamandan geçmektedir. Çünkü dünya çapında ve ülkemizde yaşanan olaylara incelediğimizde üzücü durumlar meydana gelmektedir. Bu hadiselerin başında savaşlar, terör, kadına şiddet, çocuk istismarı, cinayet, git gide artan boşanma oranları, bağımlılık yapan zararlı madde kullanımı, intihar, hoşgörüsüzlük ve saygısızlık gibi birden fazla toplumsal sorun sayılabilir. Bu hadiselerin ortak noktası ise insan faktörüdür. İnsanı değiştirmeden toplumu değiştirmek ve huzur ortamı oluşturmak hemen hemen imkânsızdır. Bu bağlamda toplum olarak huzurlu ve mutlu bir ortamın oluşmasını sağlamak maksadıyla, insanımızı değerler temelinde yetiştirmekle işe başlamalıyız. Eğitim, insanı yalnızca bilgi anlamında donatmakla kalmaz. Aynı zamanda duyuşsal alan içinde mühim bir yeri olan değerleri kazandırır. Karakterin oluşmasında istediğimiz yönde davranışlar ortaya konmasına yardımcı olmaktadır. Bu anlamda öğretmenler kadar halen vazifeye başlamamış öğretmen adaylarına da bu bağlamda mühim sorumluluklar düşmektedir.

Eğitim fakültesinde öğrenim görmekte olan öğretmen adayları, 2018 senesinde ortaya konulan Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programı ile birlikte, yeni eğitim-öğretim sürecinde Karakter ve Değer Eğitimi adı altında yeni bir ders görmeye başlayacaklardır. Bu eserin yazılma amacı da öğretmen adaylarına halen mesleğe başlamadan bu konu ile ilgili fikir sahibi olmalarını sağlamak ve onlara farkındalık kazandırmaktır. Bu amaca ulaşıldığı takdirde öğretmen adayları, vazifeye başladıklarında öğrencilerine olumlu yönde rol/model olacaklardır. Bu anlamda eserin, öğretmen adaylarının karakter ve değer eğitim hayatına olumlu yönde katkılar sağlayacağı kanısına varılmaktadır. Karakter ve Değer Eğitimi kitabının, öğretmen adaylarına ilerideki öğretmenlik mesleki hayatlarına olumlu kazanımları bulunacağı ümit edilmektedir. Bu bağlamda hazırlanan Karakter ve Değer Eğitimi kitabı, Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programı temelinde Karakter ve Değer Eğitimi dersine yönelik hazırlanmıştır. Kitabın, dersi okutacak akademisyenlere ve öğretmen adaylarına faydalı olması beklenmektedir.

Etiketler: Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi Pdf oku , Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi Pdf kitap indir, Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi pdf oku ücretsiz, Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi kitap indir ücretsiz, Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi pdf indir yandex, Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi pdf oku özet, Karakter ve Değer Eğitimi Ali Meydan Pegem Akademi kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu