Edebiyat Kitapları

Kara Bulut Pdf indir

Kara Bulut pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kara Bulut kitabı 272 olarak çıkarılmıştır. Fred Hoyle tarafından kaleme alınan Kara Bulut isimli kitap 9786258401530 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kara Bulut kitabını 27.04.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kara Bulut pdf oku indir.

Kara Bulut pdf indir

Kara Bulut bana göre Isaac Asimov ve Arthur C. Clarke’ın en iyi eserleriyle birlikte, bugüne dek yazılmış en iyi büyük bilimkurgu romanlarından biri.” –Richard Dawkins
 
“Ustaca kaleme alınmış bir hikâye.” –Damon Knight
 
“BİLİMİN YARATTIĞI BÜTÜN DEĞİŞİMLERE RAĞMEN NEDEN HÂLÂ AYNI ESKİ TOPLUMSAL ÖNCELİK DÜZENİNİ KORUYORUZ?”
 
Kariyerinin büyük kısmını Cambridge Astronomi Enstitüsü’nde geçiren, yıldız nükleosentezi teorisinin kurucusu, alanının saygın bilimbireylerindan birisi olan Fred Hoyle, bunun yanı sıra kabiliyetli bir bilimkurgu yazarı. Başyapıtı Kara Bulut da birden fazla biliminsanına ilham veren, yazılmış en bilimsel spekülatif kurgu romanlarından biri.
 
Amatör astronomlar, rutin gözlemler sırasında gökyüzünde bir enteresanlık fark eder. Yıldızların belli bir bölümü, olması gerektiğinden fazla daha karanlıktadır. Dahası bu karanlık giderek Güneş Sistemi’ne doğru genişlemektedir ve çok geçmeden simsiyah bir gaz bulutunun doğrudan Güneş ile Dünya’nın üzerine geldiği anlaşılır.
 
Harekete geçen yetkililer hemen hemen on sekiz ay içinde yaşanacak felakete hazırlanmaya başlar. Kara Bulut’u araştırmak üzere İngiltere’de, çeşitli ülkelere mensup bilimbireylerinın bir araya geldiği bir enstitü kurulur. Bu enstitünün başında da huysuz ama bi hayli fazla zeki astronom Christopher Kingsley bulunmaktadır.
 
Lakin yıkıma giden bu yolda, biliminsanları yalnızca evrenin acımasızlığıyla değil, hükümetlerin iktidarsızlıklarıyla da yüzleşmek zorunda kalacaklardır.
 
Kara Bulut, yıkımın insanlığın üzerine düşen gölgesi.
 
Richard Dawkins’in sonsözüyle

Kara Bulut kitap özeti

Kara Bulut pdf oku

Kara Bulut Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu