Çocuk Kitapları

Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Pdf indir

Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Tudem Yayınları aracılığıyla çıkarılan Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Kitabı 200 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları kitabı 13.50×19.50 cm‘dir. Kasım 2020 nolu ISBN numarasına sahip Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları kitabının yazarı Miyase SertbarutKapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Kitabı Pdf indir

Kapiland küllerinden doğuyor…

Miyase Sertbarutun yüzbinleri etkisi altına alan Kapiland serisinin dördüncü halkası Kapilandın Külleri, insan eliyle mahvedilen bir dünya çapında, küllerinden doğup filizlenmeye çalışan yeni bir uygarlığın izini sürüyor.

Kurguyla gerçeğin kesiştiği distopik bir evrende geçen bu sürükleyici roman, devrimler, kümeleşmiş toplulukların yönetimi, küresel tarım politikalarındaki değişim ve yapay zekâ gibi güncel konulara temas ediyor; maddenin dördüncü hâlinin bilinç olduğunu anımsatıyor.

Her bir cildi bağımsız olarak da okunabilen Kapiland kitapları, ezber bozan kurgusunun satır aralarında insanın doğa ile ilişkisini eleştirel bir bakışla sorguluyor, gençleri gezegenimize sahip çıkmaya ve haksızlıklara karşı tek yürek olmaya çağırıyor.

Yıl 2050… Nükleer kıyamet ardından dünya, küllerinden doğup yeniden hayat buluyor. Varlığını sürdürebilen bir avuç insan toprağı işleyerek canlılık yaratma gayretinde olsa da, çekirgeden insana, buğdaydan balinaya her türlü organizmayı var edebilen biyoteknolojik bir sistem, insanın gezegeni tekrardan tahrip edebileceği gerçeğini savunuyor. Tam da bu endişe verici öngörü yüzünden, insan türü yok olma tehdidi ile yüz yüze kalıyor. Dostlukları seneler boyunca birden fazla zorlukla sınanan Mehtap ve Marjinalin yolları da ilk kez bu hususta ayrışıyor. Çiftçileri ve Magmacıları fikrî çatışmaya sürükleyen bu düzenden, iki yapay zekâ temsilcisi Loob ve Ribyonak da nasibini alıyor. Basit yaşamsal haklar ve var olma çabası içindeki kümeleşmiş toplumların yeni bir uygarlık kurma ümidiyle attıkları temeller derinden sarsılıyor. Peki ama, filizlenmekte olan bu yeni dünya düzeni, eskisinden ne gibi izler ve değişikliklar taşıyacak?

Miyase Sertbarut Kapilandın Küllerinde, dünya çapındaki her şeyin kendi hizmetinde olduğu varsayımıyla yanlış bir yola sapan günümüz insanın yüz yüze kalacağı hazin sona, kanıksanmış toplumsal gerçeklikler üzerinden şerh koyuyor.

Canlıların eşit haklara sahip olduğunu hatta cansız varlıkların dahi aynı biçimde hayat hakları olabileceğini dile getiren roman, insanlığın geldiği tükenmişlik çağında yeni bir uygarlık için aynı yollardan gidilmemesine ve benzer hatalara düşülmemesine ilişkin düşündürüyor.

Etiketler: Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Pdf oku , Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları Pdf kitap indir, Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları pdf oku ücretsiz, Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları kitap indir ücretsiz, Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları pdf indir yandex, Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları pdf oku özet, Kapilandın Külleri Miyase Sertbarut Tudem Yayınları kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu