Edebiyat Kitapları

Kamelyalı Kadın Pdf indir

Kamelyalı Kadın pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kamelyalı Kadın kitabı 244 olarak çıkarılmıştır. Alexandre Dumas tarafından kaleme alınan Kamelyalı Kadın isimli kitap 9789750756788 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kamelyalı Kadın kitabını 12.04.2022 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kamelyalı Kadın pdf oku indir.

Kamelyalı Kadın pdf indir

Dumas, Marie Duplessis’yle yaşadığı trajik aşk hikâyesini anlattığı Kamelyalı Kadın’la halen yirmili yaşlarının başında edebî rüştünü ispatlamıştır. Önce okuru büyüleyen roman, yazımından kısa bir süre sonra tiyatroya uyarlanmasının ardından da İtalyan besteci Guiseppe Verdi’yi etkisi altına almış ve La Traviata’nın ilham kaynağı olmuş, günümüze dek bir çok kez beyazperdeye çevirilmiştir.
 
19. yüzyıl Fransa’sını arka planına alan roman, genç hukukçu Armand Duval ile Paris’in en güzel kurtizanı, yakasındaki kamelyalarla âşıklarına göz kırpan Marguerite Gautier’nin yasak aşkı üzerinden dönemin masumiyet ve ahlak anlayışına kafa tutarken, sosyal yaşamı da gözler önüne serer.
 
“Tüm zamanların en muazzam aşk hikâyelerinden biri.”
Henry James
 
#dünyaklasikleri #fransızklasikleri #yasakaşk #parissosyetesi #sosyalsınıflar #umutsuzluk

Kamelyalı Kadın kitap özeti

Kamelyalı Kadın pdf oku

Kamelyalı Kadın Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu