Çocuk Kitapları

Kalamar Pansiyon Pdf indir

Kalamar Pansiyon pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Kalamar Pansiyon kitabı 128 olarak çıkarılmıştır. Hanzade Servi tarafından kaleme alınan Kalamar Pansiyon isimli kitap 9786052031261 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Kalamar Pansiyon kitabını 23.11.2017 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kalamar Pansiyon pdf oku indir.

Kalamar Pansiyon pdf indir

Dünyanın (fazla mı iddialı oldu ne!), Türkiye’nin (peki abartmayalım), o zaman Derince’nin en olağanüstü pansiyonuna, Kalamar Pansiyon’a hoş geldiniz!

Yadigar ailesinin gözbebeği Kalamar Pansiyon; deniz kıyısında, üç katlı, bahçeli, şirin bir tesis. Hizmet değeriyle müdavimlik yaratan bir yer. Bunun bunun yanında senelerdır tatillerini bu gözde pansiyonda geçirmek isteyen birden fazla kişi (yoksa siz hâlen gitmediniz mi?) var. Hatta bazı konukları artık ev halkından sayılıyor. Mesela geçmişini hatırlamayan Rastabi veya yüzmeyi çok seven Çarşaf Dede gibi. Yazaret’i ve Şikâyet Hanım ile onun çözüm ortağı eşini unutmak olmaz tabii. Bir de ince zevkleri olan bir horoz var ama o zaten çekirdek aileden. 
 
Kalamar Pansiyon’un bıcırığı, on yaşındaki Ardıç’ın yaşamı adeta denizde yüzen yorgun bir kalamar misali ağır aksak ilerliyor. İyi ki dostları Hayal ve Bucika var; ama Hayal ve ailesi, bir yıl önce apar topar ayrılmalarından bu yana pansiyona hiç uğramadılar. Ne oldu da ayakları kesildi böyle aniden? Sebebini bilmediği bir küslük mü oldu aralarında? Pansiyonun konforu mu yetersiz kaldı acaba? Yoksa birilerinden mi kaçıyorlar?

Sıra dışı konuklarıyla her gün yeni bir maceraya uyanan ufak bir pansiyon, ağaç kovuğunda sahibini bekleyen gizemli bir mektup, geçmişini arayan yalnız bir adam, birbirinden koparılan iki iyi arkadaş ve sırlarla dolu esrarengiz bir dede. Eğlenceli bir yaz tatilinin ortasına saçılan geçmişe dair trajediler, mizah ve hüzünle harmanlanarak sürükleyici bir kitaba dönüşüyor. 

Gerçekler arada bir acıdır. Gerçek olduğuna inandığımız şeylerin aslında gerçek olmadığını öğrenmek, daha çok acı verir insana. Peki ya mucizeler? “Mizahşör” kalemiyle okurlarının gönlünde taht kuran ödüllü yazar Hanzade Servi, işte bu mucizeler üzerine temellendiriyor yeni romanı Kalamar Pansiyon’u. Gerçek hayattan beslenen öyküsüyle ailevi konulara eğilen Servi, yaşamın soğuk sürprizlerine mizahla karşı koyan enfes bir hikâye kurgulayarak okurlarını mucizelere inanmaveyavet ediyor.
 
Çünkü bazı mucizeler, yalnızca size özeldir. Ve bu mucizelerin gerçekleşmesini beklemek için ilk kez onlara inanmanız gerekir.
 

Kalamar Pansiyon kitap özeti

Kalamar Pansiyon pdf oku

Kalamar Pansiyon Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu