Çocuk Kitapları

Kafamın İçinden Masallar Pdf indir

Kafamın İçinden Masallar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 102 sayfadan oluşan Kafamın İçinden Masallar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Mevlana İdris tarafından kaleme alınan Kafamın İçinden Masallar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 12.5 x 19.5 cm ebatındadır. Kafamın İçinden Masallar kitabını 9786059501170 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Kafamın İçinden Masallar pdf oku indir.

Kafamın İçinden Masallar pdf indir

Çok sevgili okur!
 
Kafamın İçinden Masallar kitabı, tam da masallara yakışır biçimde fantastik ögelerle zenginleşiyor, okura leziz bir okuma deneyimi sunuyor. Mevlâna İdris’in usta kalemiyle aktardığı masalların dünyasında, Eren Dedeleroğlu’nun sıcacık çizimleriyle masalların içine girmiş, yazarın zihninde dolaşıyor gibi olacaksın! Kim bilir, belki senin zihninde de leziz masallar meydana gelir ve bir gün hayallerle buluşur!
 
Masalın kendine özgü doğası ve gerçekliği mevcuttur. Masala soru soramayız. Hele “Niçin oldu?” ve “Nasıl oldu?” sorularını hiç soramayız. Lakin masal bizim adımıza soru sorabilir. Bunun nedeni masalın ufkunun hayal, özünün ise düşünce olmasıdır. Mevlâna İdris, çağdaş bir masal ustasıdır. Yazdığı onlarca özgün sanat masalıyla yaşadığı çağı insan, hayvan ve teknoloji boyutuyla yorumlar. Masal ülkesinin sınırları tüm dünya atlasıdır. Mevlâna İdris’in masal edebiyatındaki kahramanlar hangi cinsten olursa olsunlar, tıpkı çocuk gibi meraklıdırlar ve hayret dürbünüyle bakarlar dünyaya. Bu masalların her biri şiir ikliminde gerçekleşir. Mevlâna İdris’in masallarındaki düşünce hem gülümsetir hem de yolculuğa çıkarır okuru. Birçok öteki dile çevrilen bu masallar özgün sanat masalı edebiyatımızın seçkin emsallaridir.
Mustafa Ruhi Şirin

Kafamın İçinden Masallar kitap özeti

Kafamın İçinden Masallar pdf oku

Kafamın İçinden Masallar Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu