Akademik Kitaplar

Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf indir

Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Pegem A Yayıncılık Akademik Kitaplar aracılığıyla çıkarılan Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı 270 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 1. Hamur Kağıt baskı ile çıkan Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitabı 13.50×21.00 cm‘dir. Mayıs 2017 nolu ISBN numarasına sahip Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitabının yazarı Ramazan ÖzeyJeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar PDF indirebilirsiniz. 

Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Kitabı Pdf indir

Klasik jeopolitik kavramı, ilk dönem jeopolitik görüşleri içermektedir. Jeopolitik ilk defa 1899 senesinde İsveçli Rudolf Kjellen aracılığıyla kullanılmıştır. Lakin öncedensinde 1887 senesinde Halfrod Mackinder bu kavramı belirtmemiş olsa da aslında ortaya attığı “Kara Hâkimiyet Teorisi” tam da jeopolitik açıdan yapılmış bir çalışmadır. Jeopolitikte gerileme, 1945 senesinden sonra başlamıştır. 1945`te Almanya`nın yenilgisi ve 1946`da Karl Haushofer`ın ölümü, Alman jeopolitik okulunun çöküşüne yol açmıştır. Ve 1970’li senelera kadar devam etmiştir. Eleştirel jeopolitik, klasik jeopolitik teorilerin gösterdiği gibi coğrafya ve politika içindeki ilişkinin doğal bir zaman olmadığını
söyleyen kısmen yeni bir inceleme alanıdır. Eleştirel jeopolitik ülkeler arası alanda 1980’lerin başından bu yana gelişmeye başlayan ülkeler arası ilişkiler ve siyasi coğrafya içinde bir bakış açısıdır. Modern jeopolitiğin mekânsal uygulamaları ve mekân temsilcileri ele alındığında, jeopolitiğin ilk dönemleri akla gelir ve mekân temsilcisi olarak jeopolitik söylemlerde bulunur. Post-modern jeopolitik, jeopolitikte modernliğin sonu, dünya siyasetinde Amerikan hegemonyasının göreceli olarak gerilemesi ile koşullanmış gibi görünmektedir. Bu kitap, “Jeopolitik nedir?” sorusuna yanıt arayanların başvuru kaynağı niteliğinde hazırlanmıştır. Bu nedenle, kitabın jeopolitik alanında mühim bir başvuru kaynağı bulunacağı beklenmektedir.

Etiketler: Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf oku , Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar Pdf kitap indir, Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf oku ücretsiz, Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitap indir ücretsiz, Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf indir yandex, Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar pdf oku özet, Jeopolitik Ramazan Özey Pegem Akademi Yayıncılık Akademik Kitaplar kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu