Çocuk Kitapları

Japon Masalları Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) Pdf indir

Japon Masalları Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 80 sayfadan oluşan Japon Masalları Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Florence Sakade tarafından kaleme alınan Japon Masalları Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. Japon Masalları Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) kitabını 9786052491140 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Japon Masalları Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) pdf oku indir.

Japon Masalları Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) pdf indir

Eski zamanlarda Japonya sahillerinden birinde, Urashima Tara adında genç bir balıkçı yaşarmış. Bir gün sahilde dolaşırken, üç erkek çocuğun yakaladıkları bir deniz kaplumbağasını sopalarla dövdüklerini görmüş.
Taro çok iyi kalpli olduğu ve başkalarının hayvanlara eziyet etmelerine dayanamadığı için, ´´çocuklar, lütfen o yakaladığınız kaplumbağayı kendi haline bırakın. O çok zararsız bir hayvandır, kötülük etmeyin. Bırakın yine denize dönsün´´ demiş. Bunun üzerine çocuklar yaptıklarından utanmışlar, kaplumbağayı tekrar denize salıp, onun sevine sevine uzaklaşmasını seyretmişler.

Aradan birkaç gün geçmiş ve Taro yine deniz kenarında geziniyormuş ki, uzaktan ´´Taro! Taro! diye bir ses duymuş. Etrafına bakınmış ama, kimsecikleri görememiş. ´´Beni kim çağırıyor?´´ diye seslenmiş. Denizden doğru bir ses, ´´İşte buradayım,´´ diye yanıt vermiş. Bunları söyleyen kumların üzerinde sürüne sürüne kendine doğru gelen bir kaplumbağa imiş. Kaplumbağa, ´´Ben senin geçen gün çocukların elinden kurtardığı kaplumbağayım. Denizin dibindeki saraya döndüğümde denizler prensesine yaptıklarını anlattım. O da olanlara çok sevindi ve onu görebilmen için seni alıp sarayına getirmemi istedi,´´ demiş.

Japon Masalları Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) kitap özeti

Japon Masalları Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) pdf oku

Japon Masalları Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu