Tarih Kitapları

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi Pdf indir

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 296 sayfadan oluşan İstihbarat Örgütlerinin Tarihi kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Ahmet Murat Seyrek tarafından kaleme alınan İstihbarat Örgütlerinin Tarihi isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 21 cm ebatındadır. İstihbarat Örgütlerinin Tarihi kitabını 9786052497159 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İstihbarat Örgütlerinin Tarihi pdf oku indir.

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi pdf indir

İstihbaratın tarihini Âdem ile Havva’ya kadar götüren, CIA’dan emekliye ayrılmış çok işinde uzman eski bir casus olan Walter L. Pforzheimer, İncil’den de örnek vererek, ilk casusun ünlü yılan, ilk muhbirin Havva ve ilk kurbanında Âdem olduğunu söylemektedir. (Teşkilâtı Mahsusa’dan MİT’e Türk İstihbarat Tarihi – Tahir Yörükoğlu)

Musa’ya göre istihbarat, Tanrı tarafından gönderilmiş ilahi bir emirdir ve kendisi de bu emre uyarak: “Kenan ülkesinde gözlemlerde bulunmak için bu yoldan gidin, ülkeyi ve orada bulunan insanları inceleyin.” demiştir. Gelişmiş medeniyetlerin ve kuvvetli devletlerin başarılarının arkasındaki mühim unsurlardan bir tanesinin istihbaratın etkili bir biçimde kullanılmasının olduğu kanısına varılmaktadır. 

Misal verilecek olursa, M.Ö. 7. yüzyılda Perslerin iyi bir stratejik istihbaratlarının olduğu, bu alanda çalışanların da geleneksel dillere, inanç sistemlerine ve kurumlarına ait ayrıntı kısmı öğrenmeleri ve bilmeleri ve farklı kültür ve inanıştan olan insanlara saygı göstermeleri bu örneklerden biridir. (Gizli Servisler – John Adam)

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi kitap özeti

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi pdf oku

İstihbarat Örgütlerinin Tarihi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu