Çocuk Kitapları

İstanbul’u Okuyorum-Beşiktaş Masalı Pdf indir

İstanbul’u Okuyorum-Beşiktaş Masalı pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 144 sayfadan oluşan İstanbul’u Okuyorum-Beşiktaş Masalı kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Muharrem Kaşıtoğlu tarafından kaleme alınan İstanbul’u Okuyorum-Beşiktaş Masalı isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19 cm ebatındadır. İstanbul’u Okuyorum-Beşiktaş Masalı kitabını 9786051774237 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İstanbul’u Okuyorum-Beşiktaş Masalı pdf oku indir.

İstanbul’u Okuyorum-Beşiktaş Masalı pdf indir

“Sarı saçlı, soluk yüzlü, konuşunca yanakları içine çökmüş gibi duran, sözcükleri yuvarladığı için konuşması yerliler tarafından tam anlamıyla anlaşılmayan, bu yüzden bazı sözcükleri birkaç kez tekrar etmek zorunda kalan, gözlerinde acımasız insanlara özgü bir bakış olan Belçikalı adam, gizli bir şeyler yapanlara özgü bir tavırla son cümlelerini üstüne basa basa dile getirdi. Belçikalı adamı tedirgin ama kendine güvenen bir eda ile dinleyen Afrikalı, karşısında duran ve sıkı bir pazarlık ile iyi bir para koparmayı umduğu adama:
 “Sana en iyilerini bulacağız, bundan emin olabilirsin,” dedi.
Belçikalı, karşısındaki adamın sözüne ne derece güvenilebileceğini anlamak ister gibi süzdükten sonra:
   “Bunu göreceğiz,” dedi.
  
   Farklı kıtalara mensup bu iki insanın her şeyleri farklı olsa da buluştukları ortak nokta, para kazanma hırsı idi. Uzun uzadıya süren konuşmalar fiyatta anlaşma ile son buldu. Anlaşmaya göre Omondi, Marc için iki yüz elli tane Psittacula Krameri adı verilen, yerlilerin ise yeşil papağan dedikleri papağanlardan yakalayacaktı. Marc da onları ülke dışına çıkarıp Avrupa’da satacaktı. Eğer uyumlu çalışmayı başarırlarsa daha uzun süre ve farklı hayvanlar üzerinden bu ticareti sürdüreceklerdi.”
  
İşte bu cümlelerle başlayan Beşiktaş Masalı’nın, sizi Afrika’nın ücra bir köşesinden çıkacağınız macera dolu bir yolculukla hiç ummadığınız limanlardan İstanbul’a ulaştırırken insan-mekân ilişkisi çerçevesinde büyülü bir dünyaya taşıyacağına inanıyoruz.
 

İstanbul’u Okuyorum-Beşiktaş Masalı kitap özeti

İstanbul’u Okuyorum-Beşiktaş Masalı pdf oku

İstanbul’u Okuyorum-Beşiktaş Masalı Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu