Tarih Kitapları

İstanbul İzlenimleri Pdf indir

İstanbul İzlenimleri pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9789753447577 sayfadan oluşan İstanbul İzlenimleri kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Hayr Simon Yeremyan tarafından kaleme alınan İstanbul İzlenimleri isimli kitap Կ. ՊՕԼԻՍ ՏՊԱՒՈՐՈԻԹԻԻՆՆԵՐ dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. İstanbul İzlenimleri kitabını 27.02.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İstanbul İzlenimleri pdf oku indir.

İstanbul İzlenimleri pdf indir

Hayr Simon Yeremyan’ın İSTANBUL İZLENİMLERİ, hemen hemen bir asır öncesinden günümüze uzanan bir armağan. Eser, Yeremyan’ın 1909’da Avrupa’dan aslında yabancısı olmadığı İstanbul’a yaptığı seyahatin ve şehirde geçirdiği üç yılın ürünü. Yazar, bugünün okuruna Toros Haşhaşoğlu’nun tertemiz Türkçesiyle sesleniyor. Yeremyan, kulaklarımıza bir asırda ne kadar çok şeyin değiştiğini fısıldarken, okurlar İSTANBUL İZLENİMLERİ’nin sayfalarında, kentin o günlerden beri hiç değişmeyen ayrıntı kısmını de fark edecek.
 
Yeremyan, İstanbul’un güzelliklerini eleştirel bakışını terk etmeden överken gündelik hayat sahnelerini, yerel ve ülkeler arası siyaset ve diplomasi ile alakalı görüşlerini, edebiyat sevgisini kuvvetli kalemiyle okura sunuyor.
 
Prof. Dr. Levon Zekiyan’ın aydınlatıcı önsözü ile İSTANBUL İZLENİMLERİ, İstanbul’a dair şehircilik, halkbilimi ve yakın dönem Ermeni tarihi konularında eşsiz bir kaynak. Aynı zamanda bir seyahatname, günlük ve bugüne yazılmış bir mektup.

İstanbul İzlenimleri kitap özeti

İstanbul İzlenimleri pdf oku

İstanbul İzlenimleri Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu