Edebiyat Kitapları

Işığın O Kör Edici Yokluğu Pdf indir

Işığın O Kör Edici Yokluğu pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan Işığın O Kör Edici Yokluğu kitabı 228 olarak çıkarılmıştır. Tahar Ben Jelloun tarafından kaleme alınan Işığın O Kör Edici Yokluğu isimli kitap 9786254440465 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. Işığın O Kör Edici Yokluğu kitabını 01.10.2020 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. Işığın O Kör Edici Yokluğu pdf oku indir.

Işığın O Kör Edici Yokluğu pdf indir

10 Temmuz 1971 gecesinden beri yaşım yok. Ne yaşlıladım ne gençleştim. Yaşımı yitirdim. Artık yüzümden okunmuyor. Gerçek şu ki, var olmadığım için kendime bir yüz veremiyorum. Hiçliğin yanı başında durdum kaldım, orada zaman yok, rüzgâra kapılmış, hafif bir meltemin dalgalandırdığı beyaz çarşaftan oluşan o uçsuz bucaksız sahile bırakılmış, bağrına sığınan yıldızların, fotoğrafların, çocukluk düşlerinin boşaltıldığı gökyüzüne savrulmuş, zamanın içindeki her şey yok olmuş, Tanrı bile.
 
Fas Kralı’na yönelik başarısız bir suikast girişiminden sonra, gözlerden uzak bir zindana kapatılıp yirmi yıl boyunca yavaş bir ölüme terk edilen askerlerin gerçek hikâyelerinden hareketle yazılmış Işığın O Kör Edici Yokluğu. Yazar, zifiri karanlık hücrelerinde, hayattan yalıtılıp unutulan askerlerin kıstırıldıkları yere nasıl dayanabildiklerini, daha doğrusu zaman içinde nasıl heba olduklarını anlatıyor. Ümitlerini inançlarına, sayarken kaybettikleri zamana, anlatırken değiştirdikleri öykülere bağlayan, onlara tutunan bireylerin, unutulmamak ve yok olmamak için gösterdikleri çaba okura “insanlığın” ne için var olduğunu da düşündürtüyor.

Işığın O Kör Edici Yokluğu kitap özeti

Işığın O Kör Edici Yokluğu pdf oku

Işığın O Kör Edici Yokluğu Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu