Pdf Kitap

İsam Konuşmaları Pdf indir

İsam Konuşmaları pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 285 sayfadan oluşan İsam Konuşmaları kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. tarafından kaleme alınan İsam Konuşmaları isimli kitap İNGİLİZCE,TÜRKÇE dilinde ve ebatındadır. İsam Konuşmaları kitabını 9786054829071 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İsam Konuşmaları pdf oku indir.

İsam Konuşmaları pdf indir

Bu kitaptaki metinler, disiplinlerarası bir anlayış ve heyecan verici araştırma soruları eşliğinde 2010-2011 senelerı arasında tertip edilen İSAM konuşmalarından buluşmaktedir. Metin Kunt XVI. yüzyıl Osmanlı siyasasında saltanat ve hükümet ayrışmasını, Beşir Ayvazoğlu İstanbul kültürü ve estetiğini, Hedda Reindl-Kiel Osmanlı yöneticilerinin hayat tarzını, lüks tüketimini ve armağanleşme usullerini incelemektedir. Martha Mundy XVII-XVIII. yüzyıl Osmanlı hukuk dünyasında siyaset ve ahlâkın kesişme yahut buluşma noktalarını Şam bağlamında tartışırken, Colin Imber Osmanlı hukukunu ele almaktadır. John Hare ahlâkın metafizik temellerini yeniden düşünürken Josef van Ess ise kelâm ve cemiyet, İslâm ve aydınlanma konularını soruşturmaktadır.

The papers in this book were presented at İSAM meetings in 2010 and 2011. They offer an interdisciplinary perspective on critical questions on Ottoman and Islamic studies, and on the humanities in general. Metin Kunt analyzes the process of differentiation between dynasty and governance in the context of the 16th century Ottoman polity. Martha Mundy examines the intersection between ethics and politics in Ottoman law in Damascus context. Colin Imber analyses Ottoman law, while Viorel Panaite examines the juridical status of Western merchants in the Ottoman Empire. John Hare examines the central tenet of divine command theory as he analyzes the intersection of theology and moral philosophy. In his contribution, Josef van Ess grapples with theology and society, the need for kalam, Islam and enlightenment.

İsam Konuşmaları kitap özeti

İsam Konuşmaları pdf oku

İsam Konuşmaları Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu