Pdf Kitap

IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi Level 1 – İlkokul Pdf indir

IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi Level 1 – İlkokul pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 180 sayfadan oluşan IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi Level 1 – İlkokul kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Kolektif tarafından kaleme alınan IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi Level 1 – İlkokul isimli kitap İNGİLİZCE,TÜRKÇE dilinde ve 22 x 22 cm ebatındadır. IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi Level 1 – İlkokul kitabını 9786050612479 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi Level 1 – İlkokul pdf oku indir.

IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi Level 1 – İlkokul pdf indir

IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi, Level 1 – İlkokul
 
Çocuğunuzun zihinsel, sosyal ve duygusal gelişimi için bir araya getirilen IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi, TÜZDER Eğitim Metodu’na (TEM) göre hazırlanmıştır. TEM’de esas olan bir anlayış var ki, o da çocuğun ufak adımlarla yürüdüğüdür.  Bu metotla bir araya getirilen kitaplarda, çocuğunuzun becerilerinin en üst noktaya taşınması hedeflenir.
 
Kitaplardaki sözcüklerin fazla ve çeşitli olmasının ifade ve hayal gücünü geliştirdiği gibi, TEM ile bir araya getirilen kitaplarda da görsellerin adetleri ve sunuş şekilleriyle hafızayı artırmaya yönelik bir sistem geliştirilmiştir.
 
21. Yüzyıl Becerileri’ni geliştirici nitelikte etkinliklerden oluşan kitaplar, PISA ve TIMSS gibi ülkeler arası değerlendirme ölçeklerine uygun biçimde hazırlanmıştır.
 
TÜZDER tarafından bir araya getirilen IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi; ülkeler arası standartlarda, çoklu dil seçeneğiyle hazırlanmıştır.
 
“Uluslararası Eğitimde İnovasyon Merkezi” (ICIE) tarafından onaylanmış olan seri, 7, 8, 9+ yas düzeysinde, 3 farklı gelişim kademesi düşünülerek dizayn edilmiştır.
 
Seri, 3’er kitaplık 3 Level halinde, toplam 9 kitap olarak hazırlanmıştır.
1. Level (IQ, Yetenek, Dikkat ve Görsel Algı): Draw, Cube, Find
2. Level (IQ, Mantıksal Çıkarım, Sözel Mantık, Görsel Hafıza): Solve, Mind, Crossword
3. Level (IQ, Mantık, Muhakeme, Strateji): Coordinat, Matrix, Algorithm
 
TEM uygulamasında yüksek kazanımın elde edilmesi için uygulamaların bu 9 kitapla yahut 3 kitaplı set halinde yapılmasını öneriyoruz.
 
IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisi etkinlikleriyle mantık yürütme, dikkat-zekâ, görsel-uzamsal algı, fotografik hafıza, görsel ayırdedicilik, görsel ve mekânsal keskinlik gibi bilişsel ve motor becerilerinin değişik bir yöntemle geliştirilmesi hedeflenmektedir. Soru şekilleri ve zorluk düzeyleri bu kazanımlar gözetilerek hazırlandı.
 
Çocuğunuz, bu uygulamaları yaptıkça muhakeme ve mantık, dikkat, hafıza, bütün-parça ve boyut kavrayışı, ayırt etme becerisiyle birlikte, el göz koordinasyonu gelişimi hızlanacak, bu yönlerdeki eksiğini tamamlayacaktır. Böylelikle, çocuğunuzun yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı temel becerileri gelişerek en üst düzeylere taşınmış olacaktır.
 
Çocuğunuzun şekilleri algılaması ve karşı karşıya geldirması, parça-bütün kıyaslaması, mantık dizgesini kavrama kabiliyeti, konsantrasyonu, faaliyetteki vazifeye odaklanması ve dikkatini sürdürebilmesini sağlayacak faaliyetler hazırlanmıştır.
 
Bu etkinlikler; görsel dikkat, fotografik hafıza, şekil kopyalama becerilerini de ölçmüş olacaktır. Bu yönlerinin geliştirilmesi, onları mantık, dikkat ve zekâ yönüyle güçlendirdiği gibi, gösterilen hedefe ulaşmalarıyla da özgüven kazanmalarını sağlayacaktır. Bunu keyifli bir faaliyet olarak yaparken bunun yanı sıra özgüvenleri de artmış olacaktır.
 
Bu çalışmalarında; muhakeme gücü, görsel ve mekânsal keskinlik, üç boyutlu ve karmaşa ortamında renkleri ve nesneleri algılama, kıyaslama ve seçme kabiliyetinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
 
Etkinlikler kıyaslama, analitik düşünme, mantık yürütme, parça-bütün ilişkisi, tüme varım-tümden gelim becerilerini geliştirmek üzere dizayn edildi.
 
IQ, Dikkat ve Yetenek Geliştiren Kitaplar Serisindeki etkinlikleri sırayla yapılmalıdır. Çünkü sorular kolaydan zora, basitten karmaşığa olacak biçimde planlanmıştır.
 
Etkinlikler, aynı türden bir çok kademeli vazifeye dayanır. Bu yöntem ile etkinlikler kademeli olarak daha karmaşık hale gelecektir. Bu durumda, çocuğun edindiği beceriler, etkinlikleri basit bir şekilde anlamasına ve uzmanlaşmasına imkân sağlayacaktır.
 
Çocuğunuz, etkinliklerde arada bir şaşırabilir, zorlanabilir, bütün uygulamaları doğru yapamayabilir. Bu etkinlikler süresinde çocuğunuzu endişe, duygudurum düzenlemesi, dürtü kontrolü ve duygusal tepkileri yönüyle gözlemleyebilirsiniz. Hata yaptığında verdiği tepkiler, zorlandığında ebeveynin ilerleme için destek olması onun duygusal yönünü de destekleyecektir.
 
Bu etkinlikleri yaparken çocuğunuzun yönerge alma ve takibini yapma, işitsel uyaran ile görsel uyaranı ilişkilendirme becerisi gelişmiş olacaktır.
 
Yapılan zekâ testlerine ve dünya çapındaki uygulama ve tarama emsallarini göz önünde bulunduğumuzda, genelde çocukların zihin yaşı ile takvim yaşı arasında 6 aydan 36 aya kadar değişikliklar olduğu gözlemlenmiştir. Dolayısıyla, araştırma sonuçlarını da göz önünde barındırdığımuzda, çocukların potansiyelini mevcudun çok daha ilerisine taşıyabilmek maksadıyla, kitaplarımızdaki etkinlikler yaş farklılığı düşünülerek dizayn edilmiştır.
 
Kitaplardaki etkinlikler, her gün, olabilecekse aynı zaman dilimi içinde yapılmalıdır.
 
Kitapların bazı sayfalarında bulunan dakika derecelendirmeleri çocuğunuzun düzeysi ile ilgili genel bir kanaat edinmenizi sağlayacaktır.
 
Etkinlikler, ebeveyn gözetiminde olabileceği gibi, çocuğunuz etkinlikleri kendi kendine de yapabilir. Böylelikle, zaman içinde kendi kendine çalışma alışkanlığı kazanacaktır.
 
Geleceğimiz için us’lu çocuklar…

IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi Level 1 – İlkokul kitap özeti

IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi Level 1 – İlkokul pdf oku

IQ, Dikkat ve Yetenek Serisi Level 1 – İlkokul Pdf indir

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu