Çocuk Kitapları

İpek Yolunun İncisi Semerkant Pdf indir

İpek Yolunun İncisi Semerkant pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 72 sayfadan oluşan İpek Yolunun İncisi Semerkant kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Seher Esra Akyol tarafından kaleme alınan İpek Yolunun İncisi Semerkant isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. İpek Yolunun İncisi Semerkant kitabını 9786053708117 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İpek Yolunun İncisi Semerkant pdf oku indir.

İpek Yolunun İncisi Semerkant pdf indir

Anne ve babalarımızın katılacağı bir kongre için gittiğimiz Semerkant’ı tanımaya, arkadaşım Alperen’le burada yaşadığımız maceralara tanık olmaya hazır mısınız?
Meşhur Semerkant kâğıdını yapmayı denemediyseniz, bir gözlemevini gezip duvar kadranı gibi değişik gözlem araçlarıyla hiç karşılaşmadıysanız sizi, Semerkant’ta edindiğim bu tecrübeleri paylaşmaveyavet ediyorum.
•••
Dünya üzerinde binlerce şehir var. Bunların bazıları tarih boyunca bir çınar gibi uzun ömürlü, kuvvetli ve görkemli olmuş.
Semerkant da Türk-İslam medeniyetinin en büyük çınarları arasına girmiş. Timur Devleti’nin kuvvetli hükümdarlarından olan Timur’un, çinilerle ve turkuaz renkli kubbelerle kurduğu; Uluğ Bey’in ise ilmiyle fethettiği kadim bir şehir olmuş Semerkant. Haydi, Orta Çağ’da bilim ve sanatın başkenti olan Semerkant’ı tanıyalım! Serimizin üçüncü kitabı İpek Yolu’nun İncisi Semerkant ile Türk-İslam medeniyetlerinin izini sürmeye devam edelim. 

İpek Yolunun İncisi Semerkant kitap özeti

İpek Yolunun İncisi Semerkant pdf oku

İpek Yolunun İncisi Semerkant Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu