Çocuk Kitapları

İnsan Ne İle Yaşar Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) Pdf indir

İnsan Ne İle Yaşar Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 87 sayfadan oluşan İnsan Ne İle Yaşar Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Lev N. Tolstoy tarafından kaleme alınan İnsan Ne İle Yaşar Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. İnsan Ne İle Yaşar Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) kitabını 9786052491126 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İnsan Ne İle Yaşar Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) pdf oku indir.

İnsan Ne İle Yaşar Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) pdf indir

Simon kendine ait evi ve toprağı olmayan yoksul bir kunduracıydı. Karısı ve çocuklarıyla birlikte bir kulübede yaşıyor ve emeğiyle geçiniyordu. Lakin, emek ucuz, ekmek ise çok pahalıydı. Kazandığı tüm parayı yiyeceğe harcıyordu. Simon ve karısının kış aylarında ortaklaşa giydikleri koyun postundan bir paltoları vardı. Son iki senedir paltoluk yeni bir koyun postu almak istiyordu. Kış gelmeden birazcık para biriktirdi; karısının kutusunun altında üç ruble kağıt para ve köydekilerden alacağı olan beş ruble, yirmi kopek.

Bir sabah erkenden koyun postu almak için köye gitmek üzere hazırlandı. Gömleğinin üstüne karısının yıpranmış pamuklu ceketini, onun üstüne de kendi kumaş paltosunu giyindi. Cebine üç rublesini koydu, değnek olarak kullanmak için bir ağaç parçası kesti ve kahvaltı yaptıktan sonra yola koyuldu. ´´Hakkım olan beş rubleyi alacağım´´ diye geçirdi aklından, ´´biriktirdiğim üç rubleyi de eklediğimde, palto için yeni bir koyun postu alabilirim.´´

İnsan Ne İle Yaşar Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) kitap özeti

İnsan Ne İle Yaşar Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) pdf oku

İnsan Ne İle Yaşar Dünya Çocuk Klasikleri (7 -12 Yaş) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu