Çocuk Kitapları

İngilizce Resimli Kelime Kartları 6 / Taşıtlar-Aletler Pdf indir

İngilizce Resimli Kelime Kartları 6 / Taşıtlar-Aletler pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 72 sayfadan oluşan İngilizce Resimli Kelime Kartları 6 / Taşıtlar-Aletler kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr. Hüseyin GündayDoç. Dr. Şener Şahin tarafından kaleme alınan İngilizce Resimli Kelime Kartları 6 / Taşıtlar-Aletler isimli kitap İNGİLİZCE dilinde ve 6 x 8.5 cm ebatındadır. İngilizce Resimli Kelime Kartları 6 / Taşıtlar-Aletler kitabını 9786059955713 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İngilizce Resimli Kelime Kartları 6 / Taşıtlar-Aletler pdf oku indir.

İngilizce Resimli Kelime Kartları 6 / Taşıtlar-Aletler pdf indir

Bir kelimenin anlamını sözlükten yararlanarak veya metindeki bağlamından hareketle tahmin ederek öğrenmeye çalışmak hiç eskimeyen iki klasik öğrenme tekniğidir. Lakin bunlardan ilki bol zaman harcamayı gerektirirken ikincisinde yanlış tahminde bulunma riski her zaman mevcuttur. Bundan dolayı bir dile ait söz hazinesini (vokabüler) zenginleştirmek için dil öğretimi alanında çalışan uzman kişiler her geçen gün yeni ve etkin bir teknik arayışı ile karşımıza çıkmaktadır. Son senelerda bu maksatla geliştirilen mühim bir teknik tüm dünya çapında kabul görmüşe benzemektedir. Bu da, belirli kategorilere ait söz dağarcıklarının, onları kuvvetli biçimde çağrıştıracak olan resimlerle ilişkilendirilerek flaş kart (hatırlatıcı kart) formatı ile sunumu esasına dayanmaktadır.
İşte, elinizdeki kelime kartları (flaş kartlar), tüm dünya çapında kabul gören bu tekniğe paralel olarak, İngilizce’ye ilgi duyan herkese, en temel kelime ve kavramları belirli kategoriler altında ve keyifli bir yöntemle sunarak öğretmeyi hedeflemektedir. Bilhassa, ufak yaştaki meraklıların onu bir oyun ve eğlence imkânına getirebilmeleri için kartlarda bunun bunun yanında numaralama da yapılmıştır.
Bilimsel olarak, resim ile sözcük arasında yetişkinlere oranla çok daha bi hayli hızlı ilişki kurdukları ispatlanan çocuklar için zevkli bir meşgale haline gelmesi için fotoğrafların olabildiğince İngilizce flaş kartlardan birkaç biçimde yararlanılabilir. Şüphesiz en etkin çalışma yöntemi, önce kartın kırmızı kenarlıklı ön yüzündeki hayvanı tanıyıp İngilizce karşılığını söylemeye çalışmak, şayet bu kelime bilinmemekte yahut hatırlanamıyorsa o zaman kartın arkası çevrilerek alakalı kelimeyi görmek şeklindedir

İngilizce Resimli Kelime Kartları 6 / Taşıtlar-Aletler kitap özeti

İngilizce Resimli Kelime Kartları 6 / Taşıtlar-Aletler pdf oku

İngilizce Resimli Kelime Kartları 6 / Taşıtlar-Aletler Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu