Çocuk Kitapları

İnanılmaz Olaylar Pdf indir

İnanılmaz Olaylar pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 224 sayfadan oluşan İnanılmaz Olaylar kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Attila Öztürk tarafından kaleme alınan İnanılmaz Olaylar isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 13.5 x 19.5 cm ebatındadır. İnanılmaz Olaylar kitabını 9786059484459 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İnanılmaz Olaylar pdf oku indir.

İnanılmaz Olaylar pdf indir

Tarihte yaşanan büyük olaylar birbirini tetikleyen gelişmeler olarak karşımıza çıkar. Yazının icadı, iletişimin yaygınlaşmasını bununla birlikte getirmiş, Magna Carta Fransız Devrimi’ne kapı açmış, Rönesans ve Reform hareketleri I. Dünya Savaşı’nın gelişine zemin hazırlamıştır. I. Dünya Savaşı’nın yarattığı dünya çapındaki ekonomik çöküş, 1929 ekonomik buhranın yaşanmasına neden olmuştur. Siyasi rejimlerin değişmesi, yoksulluk dünyayı II. Dünya Savaşı’na götürmüş bu savaşlarda milyonlarca insan yaşamını yitirmiş, şehirler yıkılıp, yerle bir olmuştur. Lakin sonu acıyla biten bu gelişmeler bireylerin acımasızca mücadele etme hızını kesmemiş, Darwinist felsefenin bir çıkarımı olan “kuvvetli olan ayakta kalır” yanılgısı, şiddetin vardığı en son nokta olan atom bombasının Hiroşima’ya atılmasıyla, saniyeler içinde 100 binden fazla insanın yaşamına mal olmuştur.
Dünya tarihini değiştiren olaylar, aynı korkunç hataların tekrarlanmaması yönünden insanlığa mühim tecrübeler kazandırmıştır. Yazının icadı, matbaanın bulunması, uzaya çıkış gibi başarılı gelişmeler de insanlığın düşünce ufkunu açıp bilim ve teknolojinin ilerlemesine öncü olmuştur.

İnanılmaz Olaylar kitap özeti

İnanılmaz Olaylar pdf oku

İnanılmaz Olaylar Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu