Tarih Kitapları

İmparatorluklar Tarihi Pdf indir

İmparatorluklar Tarihi pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan İmparatorluklar Tarihi kitabı 530 olarak çıkarılmıştır. Jane Burbank Frederick Cooper tarafından kaleme alınan İmparatorluklar Tarihi isimli kitap 9789751032058 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. İmparatorluklar Tarihi kitabını 01.01.2018 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İmparatorluklar Tarihi pdf oku indir.

İmparatorluklar Tarihi pdf indir

Roma, Bizans, Çin, Karolenj, Moğol, Rus, Osmanlı, İspanyol, Felemenk, Portekiz, Avusturya-Macaristan, Britanya, Fransız, Alman, Amerikan ve Japon İmparatorlukları… İmparatorluklar, yani uçsuz bucaksız topraklar üzerinde kurulu, zor ve ihtirasla bir araya getirilmiş halklardan oluşan devletler, politika sahnesine iki bin yıldan fazla bir süredir hâkimdir.

İmparatorluklar Tarihi, alışılagelmiş Avrupa ve ulus odaklı bakış açılarından sıyrılarak, imparatorlukların küresel bir düzeni şekillendirmek için değişikliklara nasıl bel bağladıklarını ele almaktadır. Antik Roma ve Çin’den başlayan incelemeler Asya, Avrupa, Amerika kıtası ve Afrika boyunca devam edip, imparatorlukların çeşitli nüfuslar arasındaki değişiklikları nasıl yönettikleri üzerinde
önemle durarak fetihlerini, husumetlerini ve hâkimiyet stratejilerini gözden geçirmektedir.

Politik güçlerini yüzsenelerca koruyan Roma ve Çin’i 3. yüzyıldan ibu yana inceleyen İmparatorluklar Tarihi kitabı, Bizans’ın militan tektanrıcılığından İslam halifeliklerine, kısa ömürlü Karolenjlere, Moğolların ve Osmanlıların faydacılık içeren hoşgörülü yönetimlerinin ayrıntı kısmına dek birden fazla konuyu özenle ele almaktadır. İmparatorluğun kapitalizm ve halk egemenliği üzerindeki etkisi, Avrupa’nın kararsızlığı ve sömürgecilik projelerinin sınırları, Rusya’nın sömürü ve fark gözetme repertuvarı, Amerikan devrimcilerinin geliştirip sonra da tüm bir kıtaya ve ötesine yaydıkları “özgürlük imparatorluğu” tartışılan konular içinde bulunmaktadır.
Farklılıkların ve imparatorluk devletleri arasındaki ilişkinin derinlerine inen İmparatorluklar Tarihi, imparatorlukların geçmiş ve günümüz üzerindeki kuvvetli tesirini geniş, kapsamlı ve çiçeği burnunda bir bakış açısıyla sunuyor.
 

İmparatorluklar Tarihi kitap özeti

İmparatorluklar Tarihi pdf oku

İmparatorluklar Tarihi Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu