Edebiyat Kitapları

İmkansız Özlemler Atlası Pdf indir

İmkansız Özlemler Atlası pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 9786053439271 sayfadan oluşan İmkansız Özlemler Atlası kitabı TÜRKÇE olarak çıkarılmıştır. Anuradha Roy tarafından kaleme alınan İmkansız Özlemler Atlası isimli kitap An Atlas of Impossible Longing dilinde ve Karton Kapak ebatındadır. İmkansız Özlemler Atlası kitabını 25.07.2016 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İmkansız Özlemler Atlası pdf oku indir.

İmkansız Özlemler Atlası pdf indir

Yıllara ve gelenekleregöğüs geren bir aşk…
 
Bengal’deki ufak bir kasabanın ücra bir köşesinde, büyük bir evde yaşayan bir aile mevcuttur. Sessizlikle kuşatılmış olan bu evde, genç ve dul bir adam, evli olmayan kuzenine beslediği duygularla mücadele etmektedir. Genç adamın annesiz büyüyen kızı Bakul, ailenin evlat edindiği öksüz bir çocuk olan Mukunda ile maceralar peşinde koşmaktadır. Evin tepesindeki bir odaya kapatılmış olan büyükanne giderek aklını yitirmekte, kocası ise öte yandan olağanüstü bahçesini düzenlemekle meşgulken diğer yandan bunun nedenini merak etmektedir.
Mukunda ve Bakul büyüdükçe, aralarındaki yakınlık giderek değişik bir hal alır ve öksüz delikanlı Kalküta’ya gönderilir. Mukunda, Hindistan-Pakistan bölünmesinden sonraki senelerda kendi yaşamını kurup zenginleşir, fakat düşüncelerinde hâlâ büyüdüğü ev ve Bakul mevcuttur. Ardında bıraktığı bunca şey varken geri dönmesi gerektiğini bilmektedir.
İmkânsız Özlemler Atlası, herkes tarafından terk edilmişken birbirini bulan iki insanın incelikle işlenmiş, büyüleyici aşk hikâyesi.
 
“Roy’un anlatımı tek kelimeyle kusursuz. Güzelliği sayfalardan taşıyor.”
Time Magazine
 
“Merakla okuyacağınız, güzel, bir hayli etkili ve iç burkan bir roman… İmkânsız Özlemler Atlası, Hindistan’ın geçmişine yazılmış bir aşk mektubu gibi. Roy’un şiirsel ve çağrışımlarla dolu dilini okumak büyük bir zevk.” 
Financial Times 
 
“Kitabın sayfalarında ilerledikçe eşsiz bir eserle yüz yüze olduğunuzu anlıyorsunuz ve sonra birden ayaklarınız yerden kesiliyor. Bu Büyük Umutlar, Sophie’nin Seçimi yahut Uçurtma Avcısı’nı okurken hissettiğiniz türden bir duygu. Roy, neden roman okuduğumuzu bize yeniden hatırlatıyor.” 
The Washington Post
 
“Bengal’in sesleri, kokuları ve duyguları Roy’un romanında hayat buluyor. Yazar bize kültürlerin değişebileceğini, fakat özlem ve sevginin evrensel olduğunu gösteriyor.”
Publishers Weekly
 
“Roy, karakterlerini ustalıkla tanımlıyor, doğaya hassas gözüyle başarılı betimlemelere imza atıyor ve ufak, özel yaşantılardan yola çıkarak toplum yaşamının bütününü görebiliyor.”
The New York Times
 
“Yirminci yüzyılın ortalarındaki Hindistan’da geçen bu roman, kuşakları içine alan tarihsel dönemleri ve siyasi ayaklanmaları yansıtırken ailevi bağların gücünü ve ebeveyn-çocuk, karı-koca ilişkilerinde bireylerin birbirlerinde açtığı yaraları gözler önüne çıkarıyor.”
The New Yorker
 
“Destansı, olağanüstü, sürükleyici bir roman.”
Ms. Magazine
 
“Etkileyici… Zengin hayal gücü, canlı betimlemeleri ve ustaca kurduğu olay örgüsüyle Anuradha Roy, Hindistan’da aile yaşamını güzel detaylarla işleyerek anlatıyor. Hikâye ve karakterler uzun bir süre düşüncenizden çıkmayacak. Roy, takip edilmesi gereken bir yazar.”
The Seattle Times
 
“Roy’un anlatımı nefesinizi kesecek bir şiirsellik içeriyor… Fırtına etkisi yaratan açılış cümleleriyle, daha baştan sizi büyük bir yolculuğun beklediğini anlayacaksınız.”
Star Tribune
 
“Dev karakterlerle dolu destansı hikâyeler yazmanın postmodern dünya çapında hâlâ olabilecek olduğunu bize gösteren bir roman. Bir aşk ve ihtiras masalı.”
Denver Post 

İmkansız Özlemler Atlası kitap özeti

İmkansız Özlemler Atlası pdf oku

İmkansız Özlemler Atlası Pdf indir

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu