Akademik Kitaplar

İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları Pdf indir

İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları Pdf indir, kitap sever takipçilerimiz için  İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları Kitabı ile ilgili bilgi vereceğiz. Doruk Yayınları aracılığıyla çıkarılan İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları Kitabı 32 Sayfa sayfadan bir araya gelmektedir. 2. Hamur Kağıt baskı ile çıkan İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları kitabı 22.00×24.00 cm‘dir. 2014 nolu ISBN numarasına sahip İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları kitabının yazarı Cindy Neuschwanderİlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları PDF indirebilirsiniz. 

İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları Kitabı Pdf indir

Sör Çepçevre’nin Matematik Maceraları adını verdiğimiz yedi kitaplık bu serinin ana karakterleri üç kişilik bir ailenin üyeleri: Bilge şövalye Sör Çepçevre, akıllı eşi Leydi Çap ile zeki, enerjik ve cesur oğulları Yarıçap.

Bu aile ve yakınlarının birbirinden heyecanlı maceralarını okurken her birinde hedef alınmış matematik kavramlarını da enteresan bağlamlarıyla keşfedeceğiz. İlk Yuvarlak Masa macerasında birden çokgenden diğer çokgene dönüşümleri, Pi Ejderhası’nda Pi rakamının çemberin ölçüleriyle ilişkisini, Açı Diyarının Büyük Şövalyesi’nde açı tiplerini ve ölçülmelerini, Konideki Kılıç’ta Euler denklemiyle birlikte üç boyutlu cisimlerin benzerliklerini ve değişikliklarını, Çetre Adası’nda dörtgen ve çemberde çevre ve alan formüllerini ve de bu formüllerin birbirleriyle ilişkilerini, Kral’ın Onlukları’nda saymanın kaidelerinı ve Viking Haritası’nda koordinat sistemini keşfedebilirsiniz.

Matematiği seven ve yaşamın pratiğinde içselleştirmeye hevesli bir kuşağın yaratılmasında katkısı olması dileğiyle; iyi okumalar…

* * *

Kral Arthur ve şövalyeleri ülkelerini ilgilendiren fazla mühim bir hususta tartışmak üzere toplanırlar. Lakin uzun dikdörtgen toplantı masası Kral ve 11 şövalyesinin rahatça konuşmaları için hiç de uygun değildir. Şövalyelerden Sör Çepçevre ile eşi Leydi Çap ve oğulları Yarıçap, Metri kasabasından marangoz Geo Usta’nın da yardımıyla bu probleme bir çözüm ararlar. Acaba toplantı masası için en uygun şekil ne olacaktır!

Çokgenlerin enteresan dünyasını keşfe hazırlanın!

 

Etiketler: İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları Pdf oku , İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları Pdf kitap indir, İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları pdf oku ücretsiz, İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları kitap indir ücretsiz, İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları pdf indir yandex, İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları pdf oku özet, İlk Yuvarlak Masa Cindy Neuschwander Doruk Yayınları kitap özeti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu