Çocuk Kitapları

İkiye Bölünen Vikont (karton kapak) Pdf indir

İkiye Bölünen Vikont (karton kapak) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde TÜRKÇE sayfadan oluşan İkiye Bölünen Vikont (karton kapak) kitabı 104 olarak çıkarılmıştır. Italo Calvino tarafından kaleme alınan İkiye Bölünen Vikont (karton kapak) isimli kitap 9789750815461 dilinde ve Kitap Kağıdı ebatındadır. İkiye Bölünen Vikont (karton kapak) kitabını 25.07.2019 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İkiye Bölünen Vikont (karton kapak) pdf oku indir.

İkiye Bölünen Vikont (karton kapak) pdf indir

Italo Calvino, Atalarımız üçlemesinin ilk kitabı İkiye Bölünen Vikont’u bir söyleşisinde kelimelerine eklediği gibi, 1952 senesinde oyun olsun diye yazmaya başlamıştır:

“İkiye Bölünen Vikont’u yazmaya başladığımda, ilk kez keyifli bir hikâye yazmak istiyordum, hem kendim eğleneyim diye hem de olabilecekse başkaları eğlensin diye: Aklımda ortadan ikiye biçilmiş bir adam imgesi vardı; bu ikiye biçilmiş adam konusunun, insanın bölünmüşlüğünün manalı bir konu bulunacağını, çağdaş bir anlamı bulunacağını düşündüm: Hepimiz bir biçimde kendimizi tamamlanmamış hissediyoruz, hepimiz bir yanımızla kendimizi gerçekleştiriyoruz, öteki yanımızla değil.”

Savaştan dönen ve savaş sırasında bedeni ikiye bölünen Vikont Medardo’nun enteresan hikâyesi yeğeninin ağzından anlatılıyor. Vikontun bedeninin bir yarısında “iyi”, diğer yarısında “kötü” kişiliğin uç noktaları yaşamaktadır ve bunların tekrar bir araya gelmesi olanaksız görünmektedir.

İkiye Bölünen Vikont (karton kapak) kitap özeti

İkiye Bölünen Vikont (karton kapak) pdf oku

İkiye Bölünen Vikont (karton kapak) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu