Tarih Kitapları

İkinci Dünya Savaşı (1. Cilt) Pdf indir

İkinci Dünya Savaşı (1. Cilt) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 1112 sayfadan oluşan İkinci Dünya Savaşı (1. Cilt) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın tarafından kaleme alınan İkinci Dünya Savaşı (1. Cilt) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 17 x 24 cm ebatındadır. İkinci Dünya Savaşı (1. Cilt) kitabını 9786254395970 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İkinci Dünya Savaşı (1. Cilt) pdf oku indir.

İkinci Dünya Savaşı (1. Cilt) pdf indir

Hiçbir savaş; kendisini hazırlayan tarihsel, siyasal, etnik, dinsel, ekonomik, kültürel ve ticari çıkarların oluşturduğu çok katmanlı birikimden bağımsız anlaşılamaz.
Bu bağlamda İkinci Dünya Savaşı isimli bu eser; İkinci Dünya Savaşı’nın görünür olanın ötesinde bulunan iç içe geçmiş karmaşık nedenlerini gün ışığına çıkarmanın peşine düşerken ekonomik ve siyasal krizlerin totaliter rejimlerin güçlenmesine tesirinin arka planını da girift nedenleriyle birlikte mercek altına almaktadır.
Bunun yanı sıra yirminci yüzyılın en kanlı çarpışması olarak İkinci Dünya Savaşı’nın neden ve sonuçlarını seksen yıl sonra yeniden gözden geçirirken bunun yanı sıra seksen yıl sonraki sorunlarla karmaşık bağına da ışık tutarak günümüz dünyasındaki güç ilişkilerinin sıcak ve soğuk savaş potansiyelini anlamamızı sağlamaktadır.
Kitapta yer verilen belge niteliğindeki binlerce fotoğraf ise hem savaşa dair araç ve mühimmatı hem de savaşın dehşetini ve yıkıcılığını bir belgesel film niteliğiyle hafızalara kazıyacaktır.

İkinci Dünya Savaşı (1. Cilt) kitap özeti

İkinci Dünya Savaşı (1. Cilt) pdf oku

İkinci Dünya Savaşı (1. Cilt) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu