Tarih Kitapları

İkinci Bin Yılın Muhasebesi (2. Cilt) Pdf indir

İkinci Bin Yılın Muhasebesi (2. Cilt) pdf indir, PDF kitap indirme sitemizde 552 sayfadan oluşan İkinci Bin Yılın Muhasebesi (2. Cilt) kitabı Karton Kapak olarak çıkarılmıştır. İbrahim Okur tarafından kaleme alınan İkinci Bin Yılın Muhasebesi (2. Cilt) isimli kitap TÜRKÇE dilinde ve 16 x 24 cm ebatındadır. İkinci Bin Yılın Muhasebesi (2. Cilt) kitabını 9786056193033 numarası ile sorgulayabilir ve satın alabilirsiniz. İkinci Bin Yılın Muhasebesi (2. Cilt) pdf oku indir.

İkinci Bin Yılın Muhasebesi (2. Cilt) pdf indir

BU KİTAP, BİN YILLIK TARİHİN ÖZETİDİR.
 
Kitap, yazarın 1999 senesinde yayımlanan ilk kitabının ikinci baskısıdır ve iki cilt halinde toplam 1150 sayfadır.  Kitabın birinci baskısı 56 bölüm iken ikinci baskısı 4 bölüm eklenmesiyle 60 bölümdür. 
16 x 24 sm boyutlarında olan kitap, ikinci binyıl boyunca olup bitenleri gözden geçirerek tarihin bizi bu günlere nasıl getirdiği konusunu inceler ve bütüncül çerçevede, dört konunun birlikte düşünülmesiyle ortaya çıkmıştır.
BİRİNCİ OLARAK, ikinci binyılın siyasi, ekonomik, toplumsal ve kültürel bir değerlendirmesidir. Bu değerlendirme, dinler tarihi, savaş sanatı tarihi, teknoloji tarihi, düşünce tarihi ve bilim tarihi ile beslenmiştir.
İKİNCİ OLARAK, Osmanlı tarihinin bir değerlendirmesidir. Bu değerlendirmenin farklı yanı, Osmanlı tarihine, genelde İstanbul’dan değil de, dışarıdan, iç ve dış etrafından bakmış olmasıdır. Diğer bir özelliği ise, Avrupa ve Rusya’nın toplumsal tarihi ile mukayeseli bir yöntem izlenmiş olmasıdır.
ÜÇÜNCÜ OLARAK, bu çalışma, Türk dünyasının, Rusya gerçeğini de içine alan müşterek tarihi için atılmış ilk adımdır. İzlediği yöntem bundan dolayı da özgündür.
DÖRDÜNCÜ OLARAK, bu çalışma, baştan sona, tarihin aldığı şekil üzerinde etkili olmuş bütün başat olguları, süreçler bağlamında ele alarak 2000 yılına kadar getirmiştir. Kitabın ilk bölümünü ve içindekiler bölümünü yazımızın detayında bulunan kutuları tıklayarak inceleyebilirsiniz.
 

İkinci Bin Yılın Muhasebesi (2. Cilt) kitap özeti

İkinci Bin Yılın Muhasebesi (2. Cilt) pdf oku

İkinci Bin Yılın Muhasebesi (2. Cilt) Pdf indir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu